Silmaklappidega bürokraadid

Aivar Hundimägi 05. detsember 2008, 00:00

Iga aasta lõpus tuletab päästeamet meile meelde, et kodus ilutulestikku korraldades tuleb järgida ohutusnõudeid. Riik ise on aga pürotehnika valdkonda kureerides justkui silmaklappidega.

Kirjutasime Tartu lastekeskusega ühes hoones asuvast pommilaost, kus valitses korralagedus. Selle asemel, et puudused kõrvaldada, hakkasid Tartu linn, päästeamet, siseministeerium, majandusministeerium ja tehnilise järelevalve amet üksteist süüdistama. Samas tunnistasid kõik, et Äripäeva paljastatud olukord on lubamatu.

Bürokraadid vaidlesid, aga lapsed ja pommiladu tegutsesid käsikäes edasi.

Järgmisel reedel saab Tartu pommilaole tehnilise järelevalve ameti poolt väljastatud kasutusloa tähtaeg läbi.

Senikaua peavad lapsed lootma, et nende kaitseingel neid maha ei jäta ning pürotehnikalao omanik järgib nüüd ohutusnõudeid.

Täna avalikustame Lilleküla jalgpallistaadioni all tegutsevat pürotehnikafirmat puudutava vaidluse. Firma endine töötaja esitab karme süüdistusi. Firma omanik väidab, et tegemist on pahatahtliku laimuga. Me ei tea, kummal poolel on õigus, aga selge on see, et üks osapool valetab.

Kõige hämmastavam, et neid süüdistusi pole kaks kuud keegi viitsinud uurida. Tehnilise järelevalve ameti uurija saatis kaebaja politseisse. Sealt saadeti kaebus ametisse tagasi, nüüd on see jälle jõudmas vist politseinike kätte. Tõenäoliselt oleks teema sumbunud bürokraatide lauasahtlites, kui me poleks seda täna lehes avalikustanud.

Ministrid Pihl ja Parts, kas ootate ära ühe korraliku surma külvava kõmaka, ja pärast seda asute oma haldusalas korda majja lööma ning lõpetate pürotehnika valdkonnas valitseva korratuse?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing