Tõnis Oja • 4. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinkile algas uus aasta päris hästi

Paistab, et Läänemere juhtiva laevanduskontserni Tallinki uue finantsaasta, mis algas 1. septembril, esimene kvartal oli üsna edukas.

Kolmapäeva õhtul edastas laevafirma novembrikuu veostatistika numbrid, mis olid üsna muljetavaldavad.

Ka esimese kvartali tulemused on päris head. Reisijate arv kasvas finantsaasta esimeses kvartalis 18 protsenti, 1,8 miljoni reisijani ning mis eriti oluline, Soome-Rootsi liinidel kasvas see 12 protsenti, 0,71 miljoni reisijani. Võrdlusena võiks tuua eelmise aasta esimese kvartali, mil reisijate üldarv langes 7 ning Soome-Rootsi liinidel koguni 17 protsenti.

Just Soome-Rootsi liinid on pärast Silja Line'i ülevõtmist Tallinki kirstunaelaks, sest nendel liinidel on reisijate arv pidevalt langenud. Murranguliseks kuuks tuleb pidada selle aasta augustit, alates millest on reisijate arv pidevalt kasvanud. Soome-Rootsi liinid annavad poole Tallinki tuludest.

Tallinna-Helsingi liinidel kasvas reisijate arv esimeses kvartalis 27 protsenti. Sellel liinidel on Tallink olnud tugev kogu aeg ning viimastel kuudel on mitu väiksemat tegijat ära kadunud.

Heaks uudiseks on Tallinki jaoks olnud ka kütuse hinna langus eelmise kvartaliga võrreldes tervelt kolmandiku võrra. Kolmanda hea uudise - intressimäärade languse - suuremat mõju hakkab Tallink tundma ilmsel mõnevõrra hiljem.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt