Eesti poliitikud avaldasid õigeusklikele kaastunnet

05. detsember 2008, 14:24

Tallinna linnapea Edgar Savisaar saatis
Vene õigeusu kiriku patriarhaadile, Eesti metropoliit Korneliusele ja Moskva
linnapeale Juri Luþkovile kaastundeavalduse Venemaa õigeusu kiriku patriarh
Aleksius II surma puhul.

Eesti president Toomas Hendrik Ilves saatis täna kaastundeavalduse Venemaa presidendile Dmitri Medvedevile. Eesti välisminister Urmas Paet tundis Aleksius II surma puhul kaasa Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile.

"Leinan sügavalt koos tuhandete Eesti ja Tallinna elanikega seoses meie suure kaasmaalase Venemaa õigeusu kiriku patriarh Aleksius II jäädava lahkumisega," teatas Savisaar Raepressi vahendusel.

"Mul oli korduvalt võimalus kohtuda selle nii väljapaistva isiksusega. Tema hingeline suurus ja kindlameelsus kiriku positsioonide eest seismisel ning kõrged moraalsed tõekspidamised jäävad alatiseks püsima mälestustesse," ütles Savisaar.

Savisaare sõnul ei katkestanud Aleksius II kunagi sidemeid oma kodumaa Eestiga. "Eestimaalased tunnetasid aastakümneid tema hingelist toetust ja hoolitsust. Meie maa usklike ja teiste elanike südamest ei kustu mitte kunagi mälestus suurest kaasmaalasest," lisas linnapea.

"Minu siiraim kaastunne kuulub kõigile Vene õigeusklikele ja kogu Vene rahvale," kirjutas Toomas Hendrik Ilves Medvedevile saadetud kaastundeavalduses. "Meenutan tänutundega meie viimast vestlust Aleksius II-ga sel suvel tema residentsis, mis oli erakordselt soe, siiras ja väga vaimne kohtumine."

Ilvese sõnul tundis Aleksius II nii vestlustes kui omavahelises kirjavahetuses alati siirast huvi Eestis toimuva vastu, ilmutades seejuures harukordset mõistmist ja arusaamist.

"Mul on südamest kahju, et Aleksius II ei jõudnud külastada taas kord Tallinna ja oma vanemate hauda ega Kuremäe kloostrit, mis oli talle erilise tähendusega," lisas Ilves. "Jään alati meenutama Aleksius II kui erakordselt elutarka inimest, keda austasid ühtviisi nii usklikud kui ka ilmalikud."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2008, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing