Paet kaupleb Venemaa välisministrilt sotsiaalkindlustuslepingut

05. detsember 2008, 14:43

Välisminister Urmas Paet Helsingis
Venemaa välisministri Sergei Lavroviga, kellega ta arutas uue
sotsiaalkindlustuslepingu sõlmimist.

Paeti sõnul on sotsiaalkindlustuslepingu kiire sõlmimine vajalik näiteks paljudele eakatele, et tagada pensioni saamine nii ühes kui teises riigis töötatud aja eest, teatas välisministeerium.

Ministrid kõnelesid Eesti-Vene suhete seisust ja edasistest arengutest. Paet ja Lavrov leppisid kokku Eesti-Vene poliitiliste konsultatsioonide toimumises järgmise aasta algul Tallinnas, et käsitleda üksikasjalikult Eesti-Vene suhete erinevaid aspekte. Kohtumisel arutati ka piirijärjekordade vähendamise võimalusi, uue Narva silla ehituse väljavaateid ning hädaolukordade lahendamist.

Eesti on hädaolukordade ennetamise ja lahendamise koostööd ja vastastikust abi käsitleva kokkuleppe allkirjastamiseks valmis. “Samuti väljendasime soovi jõuda lõpule diplomaatilise kinnisvara kokkuleppe ning ELi ja Venemaa tagasivõtuleppest tuleneva tagasivõtuprotokolli sõlmimisega,” lisas Paet.

Eesti välisminister avaldas lootust ka Venemaa liitumiskõneluste kiireks jätkumiseks Maailma Kaubandusorganisatsiooniga.

Paet ja Lavrov kõnelesid veel Euroopa Liidu-Venemaa viisalihtsustusleppest tulenevatest väljavaadetest tagada piiriäärsetele elanikele pikaajalise viisa saamise võimalus. Lavrov peatus Dmitri Ganini surma asjaolude uurimise ning Arnold Meri kohtuprotsessi teemal.

Ühtlasi avaldas Paet Lavrovile kaastunnet patriarh Aleksius II surma puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2008, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing