Linnapea: minister Kiisler pärsib Tartu arengut

07. detsember 2008, 15:09

Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul pärsib
minister Siim-Valmar Kiisler määrustega Tartu linna arengut.

Sel kevadel regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri määrusega linnaliste piirkondade arendamise meetme raames Tartule lubatud 161 miljoni kroonisest eurotoetusest saab linn ministri nüüdse otsuse tõttu vaid osalise rahastuse, jättes sellega mitmed tartlasi kimbutanud valukohad lahenduseta.

Linnaliste piirkondade arendamiseks suunatud eurotoetuste kasutamiseks koostas Tartu vastavalt regionaalministri määrusele seitse prioriteetset projekti, millele toetust taotleti. Kuigi kõik Tartu poolt esitatud projektid vastasid määruses toodud tingimustele ja peaksid seetõttu saama rahastuse, hindas regionaalminister osad esitatud projektid negatiivseteks ja võttis sellega Tartult võimaluse linna soovitud tempos edasi arendada, teatas Tartu linnavalitsus.

„Ajal, mil eurotoetustest on saanud omavalitsustele eluliselt oluline tuluallikas, on linnaliste piirkondade rahaga ?ongleerimine kahetsusväärne. Heade mõtete linn ei tohiks kannatada sellepärast, et minister Kiisleri jaoks pole linna poolt esitatud projektid piisavalt prioriteetsed. Minister peaks mõistma, et kohalikud omavalitsused vajavad tasakaalustatud arenguks järjepidevust ja kindlust,“ taunis tekkinud olukorda Tartu linnapea Urmas Kruuse. „Regionaalministri otsuse tõttu peavad tartlased paremat ühistransporti ja tervisesportlased Tamme staadioni tribüünihoonet veel mõnda aega ootama, sest ilma Euroopa Liidu toeta on linnal väga raske lubatud projekte õigeaegselt ellu viia,“ lisas Kruuse.

Linnapea sõnul on ühistranspordi teenuse kvaliteedi tõstmine ülitähtis, et elanikud hakkaksid eelistama bussi autole, mis vähendaks nii tekkivat saastet kui ka müra. Samas avardaks Tamme staadioni uus tribüünihoone tartlaste sportimisvõimalusi ja toetaks linnas korraldatavate rahvusvaheliste spordivõistluste kaudu otseselt turismimajanduse arengut.

Tartu plaanis lubatud 161 miljoni krooniga lahendada mitmed tartlastele olulised küsimused: ühistranspordi infrastruktuuri arendamine, Emajõe kaldaäärse korrastamine, Kummeli tänava lasteaia ja kergliiklusteede ehitamine, Küüni tänava jalakäijate promenaadi ja Tamme staadioni tribüünihoone ehitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2008, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing