Silvia Viidik • 7. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uute põhjade otsinguil...

Nädalaga kadus Tallinna börsi ettevõtete turuväärtusest 886 miljonit krooni ning nafta tegi uue ja uhkema põhja.

Tallinna börs. Pilt, millega investorid pidid nädalavahetusse minema, jäi domineerivalt punaseks. Sarnast pilti pidime nägema päris mitmel päeval ka möödunud nädalal.

Detsembri esimese nädalaga kaotasid investorid oma varast Tallinna börsil kokku pea 886 miljonit krooni ehk keskmiselt 177 miljonit krooni iga kauplemispäevaga.

Enim kaotas nädalaga Eesti Telekom, tervelt 172 miljonit krooni. Reedel tuli ettevõte käibeliidriks 875 000 krooniga ning ühena vähestest tõusis ta 0,52 protsenti, 60,71 kroonile.

Suurema kaotuse tegi läbi ka kasiinode kroonimata kuningas Olympic EG, kelle turuväärtusest pühkis lõppenud nädal minema pea 142 miljonit krooni. Käibeks tuli reedel tühine 240 000 krooni ning hind tõusis 2,08 protsendiga 7,67 kroonile.

Üsna lähedane väärtus - 141 miljonit krooni - haihtus ka Tallinna Vee arvelt, mis reedel langes 1,73 protsendiga hinnale 8,5 krooni.

Loodame siiralt, et detsembri teine nädal toob ka Tallinna börsi jõuludele lähemale ning saame aasta lõpetada rõõmsamates toonides.

Rahaturg. Rõõmsamad toonid on kahtlemata juba nende südames, kes kütusehindade languse ootuses tähelepanelikult nafta hinda jälgivad. See teeb järjest uusi põhju ning nagu sõnas Excel Futures president Mark Waggoner: "Inimesed sõidavad jälle Hummeritega." Kahju muidugi, et hinge vaakuv General Motors just selle brändi müüki pani…

Must kuld käis reedel ära nelja aasta tagusel tasemel, kaubeldes Londoni börsil vaid pisut üle 40 dollari piiri - hinnal 42,4 dollarit. Juuli alguses saavutatud erakordsest tasemest on see hind pea 71 protsenti madalam. Ning kütusehinnad tulevad vaikselt järgi.

Seega, kõik need, kes jätsid suvel oma sõidud sõitmata ning autod garaaži igavlema, võivad nad taas tolmust puhtaks pühkida ning hääled sisse lüüa. Seda juhul kui auto juba panga või liisingettevõtte jagu pole või suures hädas maha müüdud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt