Padar: kokkuhoid on jumalale meelepärane asi

08. detsember 2008, 18:39

Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
rahanduskomisjonis sündinud 2,06 miljardi kroonis suurust eelarvekärbet
kommenteerides, et igasugune kokkuhoid on praegu jumalale meelepärane asi.

Padarile meeldinud tema enda sõnul hoopis rohkem, et erakondadel olnuks rohkem julgust kulusid kokku tõmmata. "Nüüd tuleb 2010. aasta eelarvega edasi minna ja tähelepanelikult jälgida, mis hakkab juhtuma tuleval aastal, et kindlalt Maastrichti kriteeriumi raames püsida," ütles Padar postimees.ee-le.

IRLi ettepaneku kohta koostada pärast esimese kvartali majandustulemuste ilmnemist, juhul kui need peaksid halvad olema, kohe jõuline negatiivne lisaeelarve, tuletas Padar meelde, et kahjuks ei võtnud IRL kuulda sotside ettepanekut teatud kulude külmutamiseks esimesel poolaastal.

Lisaks kaitse- ja palgakulude külmutamisele panid sotsiaaldemokraadid toona ette vanemahüvitise piirmäära allapoole toomist, millega oleks kokku hoitud 250 miljonit krooni, kuid seda ettepanekut koalitsioonipartnerid ei toetanud, nagu ka teehoiule mineva summa külmutamist.

Järgmise aasta kohta ütles Padar, et kindel on vaid see, et kevad saabub märtsis ja suvi juunis. "Selge on ka see, et lihtne see aasta ei tule ja erinevateks ootamatusteks tuleb valmis olla."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 18:39
Otsi:

Ava täpsem otsing