Laenukontorite olukord pole kiita

09. detsember 2008, 16:41

Raskema olukorraga silmitsi seisvad
laenukontorid piiravad järsult oma tegevust, üks neist paneb aga lausa uksed
kinni.

AmCredit teatas, et lõpetab laenu andmise.

Garantiifond OÜ juhatuse liige Hardi Reiter ei välista, et firma lõpetab laenu andmise. "Olukord on väga keeruline," seletab Reiter. "Probleemsete klientide arv on järsult kasvanud."

Tema hinnangul võib probleemseteks nimetada kuni 40% laenudest: 10% puhul on tegemist lihtsalt makseviivitusega, 30% ei maksa, kuna neil ei ole raha. Ning need on ärikliendid. "Kui äriühingutel on probleeme raha tagastamisega, siis mida rääkida firmadest, kes andsid eraisikutele laenu korterite, majade, autode, kasukate ostuks, reisimiseks," ohkab Reiter.

"Me anname laene välja väga ettevaatlikult," ütles ALG Liising AS kaasomanik Eduard Kimask. "Võib öelda, et me praktiliselt ei väljasta laene."

Pangaressursse kasutava Aires Liising OÜ juhatuse liige Alar Nisu teatas, et nad jätkavad laenude andmist likviidse kinnisvara tagatisel, kuid karmimatel tingimustel.

Ehital Liising OÜ juhatuse liige Vadim Kreitsman teatas samuti, et nad ei kavatse laenu andmist peatada, kuid muutsid laenu väljastamise tingimused rangemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2008, 16:58
Otsi:

Ava täpsem otsing