Veeb võlub kiirusega, pabermeedia selgusega

10. detsember 2008, 22:24

Tippjuhid rääkisid, et nad pole pabermeedia
tellimisest loobunud, ehkki veebist saab sama info kiiremini kätte. Roheliste
eestkõneleja Marek Strandberg teatas samas, et pole ajalehti tellinud
juba 10 aastat.

Ajalehte on mõnusam lugeda, kuid veebist saab siiski info hõlpsamalt kätte, rääkis aripaev.ee-le Rahva Raamatu müügi- ja logistikadirektor Sven Mitt. „Olen olnud senini vilets paberkandja tellija, kuna need on enamasti olnud tööjuures kättesaadavad. Seetõttu pole olnud sundlust loobuda,“ vastas Mitt päevaküsimusele, kas veeb on pannud teda mõnest paberväljaande tellimusest loobuma.

„Aga pilk on vaikselt veebi poolepeale liikunud küll, kuna see on kiirem ja info saab sealt paremini kätte. Kuid samas on paberkandja endiselt kõrval eksisteerinud,“ tunnistas Mitt. „Mõnusam on paberkandjalt lugeda kui veebist. Veeb on pigem selline, kust info kiiresti kätte saada. Aga kui keskenduda ja mõna huvitavat artiklit lugeda, siis on kindlasti paberkandja parem.“

Online’ist saab kiiremat ja operatiivsemat infot, kuid sisukamaid artikleid on paberlehest hulga parem lugeda, arvas samas ka ASi Viru Õlu peadirektor Ott Licht.

„Ega ikka ei ole küll,“ vastas Licht küsimusele, kas ta on mõnest paberväljaandest veebi kasuks loobunud. „Tellimised on ju ainult aastas korra ja võib-olla sel hetkel mõtled, kuid mul käib kodus küllaltki palju paberväljaandeid ja päris hea on rahulikul hetkel lugeda,“ rääkis mees.

„Arvan, et online ja paberkandja ainult täiendavad teineteist. Kiiremat ja operatiivsemat infot saab online’ist kätte, kuid arvamus- ja sisukamaid artikleid on paberväljaandelt hulga parem lugeda, koos oma illustreerivate jooniste ja piltidega,“ lisas Licht.

Licht tellib seejuures ajalehti nii koju kui kontorisse. „Praegu pole veel jõudnud järgmiseks aastaks lehti tellida, kuid ma ei usu, et ma peaks seda ringi mõtlema. Praegune valik on päris normaalne ja jätkan samamoodi," märkis ta.

„Ma pole tellinud ammu ühtegi ajalehte, täitsa siiralt. Pole tellinud ühtegi ajalehte juba üle 10 aasta, kuna kõik väljaanded on internetis olemas,“ rääkis Erakonna Eestimaa Rohelised eestkõneleja Marek Strandberg. „Ning internet on selle aja jooksul nii palju arenenud ning RSSi abil saab väga hea ülevaate kõigest sellest, mis mul vajalik on.“

Paberväljaandeid loeb Strandberg ajatäiteks, näiteks lennukis, bussis, rongis, kui seal pole pääsu internetti. „Ajaleht ei teklita rahu ega keskendumist, selle jaoks on teadupoolest raamatud. Õhtuti pole küll põhjust ajalehti lugeda – meedia on oma väljaütlemistes terav, reljeefne ja jõuline,“ põhjendas ta.

„Õhtuti, kui on üldse põhjust lugeda, siis mõnda raamatut või mõnda huvipakkuvat teadusartiklit, mis süvenemist vajab. Kuid kindlasti mitte meediat - meedia on hommikuse kohvi jms kõrvale, tekitab adrenaliini ja päevaks küsimusi, mida päeva jooksul analüüsida või lahata,“ rääkis poliitik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2008, 22:24
Otsi:

Ava täpsem otsing