Rõõmuvabrikul maksuvõlg Suvelõputrallist

11. detsember 2008, 13:44

Lastekodulastele üritusi korraldaval
mittetulundusühingul Rõõmuvabrik tekkis üle 100 000kroonine maksuvõlg
vabaõhuürituse Suvelõputrall kehvast organiseerimisest.

„Jah on suur summa, aga ma arvan, et me leiame lahenduse,“ avaldas Rõõmuvabriku tegevjuht Kuno Kompus lootust tekkinud 111 842 krooni suurust maksuvõlga kommenteerides. Lisaks on ettevõttel Krediidiinfo andmetel ka intressivõlg ja on esitamata üks või mitu maksudedeklaratsiooni.

Kompus selgitas, et suvel Tallinna lauluväljakul lastele korraldatud ürituse Suvelõputrall kehva organiseerimise tõttu maksuvõlad ühingul tekkisidki. „Meil on juhatuses väljatöötamisel finantsplaan, et teiste kokkulepete ja allikate kaudu maksuvõlga likvideerida,“ rääkis tegevjuht ning rõhutas, et seda ei tehta jõulupeo annetustest.

Kompus lisas, et nad on koostamas kava, kuidas üldse edasi minna. „Meie eesmärk on teha kõik lastekodulaste heaks ja seega ei tahaks iga raskuse tekkides sellest loobuda,“ toonitas ta. „Kõik raskused on ületatavad,“ ütles Kompus selle kohta, kas maksuvõlad ei ole viinud mõttele loobuda sellisest ettevõtmisest. „Sellest olukorrast tuleb üle saada.“

Rõõmuvabrik Kompuse sõnul siiani projektidest raha taotlenud ei ole, kuna on saadud erasektorist ja selle saamisel pole probleeme tekkinud. „Tulevikus on kindlasti plaanis taotleda struktuurifondidest. Praegu on olnud probleem maksuvõlaga, mille tõttu ei ole saadud riiklikest struktuuridest raha taotleda,“ selgitas Kompus.

27. detsembril Tartus A Le Coqi spordimajas 800 lastekodu lastele korraldatavaks jõulupeoks ootab MTÜ Rõõmuvabrik oma koostööpartneritelt või ka lihtsalt headelt inimestelt 990 850 krooni. Sellega on plaanis katta erinevad tegevused, laste transport, toitlustamine ning muud ürituse korraldamiseks vajalikud kulutused.

„Summa tuleb isegi suurem kui 100 000 krooni,“ ütles tegevjuht Kuno Kompus eelarve kohta.
Kui arvestada 800 lastekodulapse tulekuga, tähendaks see kulutust ühe lapse kohta üle 1000 krooni. Selle kohta ütles Kompus, et juba ainuüksi transport üle Eesti on väga kallis. Sinna juurde tuleb ka veel toitlustus kohapeal nii lastele kui ka vabatahtlikele, keda on kusagil 80. Lisaks muu tegevus.

Kompuse sõnul sujub praegu jõulupeo organiseerimine. „Majandussurutis annab mingil määral kindlasti tunda, aga üldiselt lastekodulastele suunatud projekte ikka toetatakse,“ tõdes Kompus. „Kogu eelarvet meil veel koos ei ole, aga pool soovitud rahast on julgelt koos. Kui kogu summa täis ei tule, siis saame osasid tegevusi asendada sellistega, mis ei vaja nii palju rahalist ressurssi.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2008, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing