Investorisõbralikkus eelkõige

Arnout Lugtmeijer 15. detsember 2008, 00:00

Riik peab säilitama investorisõbraliku keskkonna igal ajal. Eriti oluline on see aga siis, kui võimalusi napib ja üleilmsed finantsvahendid on piiratud. Just see tagab majanduse jätkusuutliku arengu ja, mis kõige olulisem, tööhõive. Investeeringute puudus viib paratamatult töötuse kasvuni.

See nõuab strateegilisi otsuseid, visiooni ja muidugi aega, sest soodne investeerimiskliima ei teki üleöö. Eesti suutis luua just sellise keskkonna.

Ebasoodsa investeerimiskliima võib seevastu küll üleöö luua, nagu me oleme näinud Venemaa näitel. Eesti võib tänagi võtmeküsimuste lahendamisel olulist rolli mängida. Üheks selliseks on energeetikajulgeolek.

Eesti peaks kaaluma pragmaatilisema ja ennetavama seisukoha võtmist, et pakkuda Euroopa Liidule ja Venemaale praktilist lahendust. Selleks on täielikult integreeritud gaasivõrgustik, kus juhtmetarneid ja vedela naturaalgaasi tarneid sadamate kaudu Euroopa Liidu piires saaks kohale toimetada kõikidesse liidu riikidesse.

Aruka läbirääkimise korral looks positiivne lähenemine Nordstreami projektile tohutud võimalused. See turgutab kogu majandust ja lubab nõuda nii Eestile kui ka kogu piirkonnale välja paremad tingimused, et tagada energiavarustus ka tulevikus. Suured infrastruktuuriprojektid, nagu Euroopa Liidu gaasivõrgustiku laiendus, loovad enda ümber suurel määral ka kaudseid töökohti.

Sellist lähenemist tervitavad kõik osapooled ning see võib majandust ergutada viisil, mida see nii väga vajab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing