Katre Pilvinski • 14. detsember 2008 kell 22:00

Mart Altvee loob uue fondihaldusfirma kannatust

Fondihaldusfirma Redgate'i lõid investeerimispanga Suprema (hiljem Evli) pikaajaline partner ning varahalduse juht Veikko Maripuu, endine SEB Eesti Ühispanga juht Mart Altvee ja Aare Tammemäe, kes on olnud varem Tallinna Sadama finantsdirektor, Nordea panga korporatiivpanganduse juht ning Arco Vara juht.

"Juhatuses on targad ja kogenud inimesed ning kui neil on kannatust ja tahtmist pikemalt toimetada, siis muidugi on nende jaoks ruumi," kommenteeris GILDi juht Rain Tamm Redgate'i turuletulekut.

Esimestel aastatel märkimisväärseid tulemusi teha on Tamme ütlusel keeruline, kuid siiski võimalik. "Eeldused hakkamasaamiseks on neil olemas, sõltub nende omavahelisest klapist ja kuidas nad toimetama hakkavad," lisas ta. Tamm märkis, et konkurentsi mõttes uus tulija halba ei tee.

Ka investeerimispankur Rain Lõhmus ütles, et uutele fondidele on turul alati ruumi. "Kui liiga kitsaks läheb, siis mõni nõrgem kukub välja," ütles ta. "Konkurentsiohtu ma ei näe, meil on palju rohkem muud tegemist, kui mõelda konkurentide peale." lisas Lõhmus.

"Mulle tundub, et see ei ole ka päris selline null-summa mäng, et kui keegi tuleb, siis kelleltki võetakse ära," lisas ta.

Keskkond on praegu vägagi väljakutsuv, kommenteeris uut tulijat Evli varahalduse juht Baltimaades Olga Marjasova. "Oleme muutuvas keskkonnas ning arvestades Darwini teooriat, siis tugevamad jäävad ellu. Ei ütleks siiski, et Redgate Varahalduse turuletuleku ajastus on vale - võimalused tuleb ära," lisas ta.

Redgate korraldab homme pressikonverentsi, kus avaldatakse uue Eesti ja Luksemburgi taustaga ettevõtte plaane. "Raskes majanduskeskkonnas vajavad ettevõtted ja investorid finantsteenustes uut kvaliteeti ning kogenud tegijaid, kes tahavad mõista nii investorite kui ka ettevõtete pikaajalisi vajadusi," seisis Redgate'i reedeses pressiteates. Reedel ei õnnestunud Redgate'i juhatuse liikmetelt kommentaare saada, soovitati kõikidel huvilistel teisipäevasele pressikonverentsile tulla. "Kahjuks ei saa ma praegu midagi kommenteerida," ütles Aare Tammemäe aripaev.ee-le.

Finantsinspektsioon väljastas reedel ASile Redgate Varahaldus fondivalitseja tegevusloa, mis annab õiguse osutada väärtpaberiportfelli valitsemise, investeerimisnõustamise ja kliendi jaoks fondiosakute või aktsiate hoidmise teenuseid.

Hetkel kuum