Redgate näeb kliente ennekõike Lääne-Euroopas

16. detsember 2008, 17:14

Täna end avalikkusele tutvustanud uus
varahaldusfirma Redgate Capital näeb klientidena pigem Lääne-Euroopa
investoreid, kellele hakatakse pakkuma Luxemburgis registreeritud fonde.

Pikaajaliselt saab eestlaste osakaal Redgate'ii juhtivpartneri Mart Altvee sõnul olema suhteliselt väike. "Pigem näeme, et meie turg saab olema Lääne-Euroopa," märkis ta. "See tuleb ka meie visioonist, et sooviksime olla väravaks Lääne-Euroopa ja Eesti vahel," lisas ta.

Ettevõtte juhtkonnaga peagi liituv Aare Tammemäe kinnitas, et Redgate'il on olemas kliente nii finantsnõustamise poole pealt kui ka investorid, kes on nõus fondidesse paigutama raha. Nad on pärit erinevatelt turgudelt, lisas ta. "Näiteks finantsnõustamisega seotud kliendid on peamiselt Eestis tegutsevad ettevõtted. Huvi alternatiivsete fondide vastu on peamiselt Skandinaaviast," märkis Tammemäe.

Mart Altvee kinnitusel ei pööranud varahaldusettevõtted turu tõusufaasis kvaliteedile eriti tähelepanu. "Meil on see võimalus, et saame kohe alustada kvaliteetselt,“ ütles ta. Nüüd aga võiks ka teistel olukord muutuma hakata, lisas Altvee.

Varahaldusfirma East Capital Explorer juht Gert Tiivas pole enda sõnul kuulnud ühestki alustavast ettevõttest, kes ütleb, et tahaks pakkuda halvemat teenust kui teised. "Muidu poleks mõtet täna pingutama tulla, kui ei taha mingit väärtust lisada," ütles ta kergelt naerdes telefoni.

Vaatamata sellele, et täna on huvitav aeg, mis pakub turule tulijale palju võimalusi, on Tiivase sõnul edukuse oluline test selles, kui palju suudetakse investorite raha kaasata. "Mõtteid võib kõigil palju olla, aga nende toestamiseks on vaja raha," rõhutas ta.

"Kõige parem vastus on see, kui saame näidata fondide tootlusi," vastas Mart Altvee küsimusele, miks peaks investeerima sama suunitlusega (Venemaa, SRÜ, Balti riigid – toim) fondi, mida pakuvad ka teised varahaldused. "Sinnamaani on kõik lubadus vanade kogemuste põhjal, aga me ei ootagi suurt, ülikerget kasvu," lisas ta.

"Et uus sõltumatu varahaldusfirma lubatakse taotlema Luxemburgi fondi, on suhteliselt tõsine pretsedent praeguses majandusolukorras, kus tegelikult väga harva tehakse uusi fonde," jätkas Altvee. "Järgmine etapp on see, kui luba väljastatakse, siis saame uuesti rääkida, kui tõsine see protsess oli," kinnitas ta.

Aare Tammemäe selgitusel on nad püüdnud teha kõik, et usaldus välja paistaks. "Oleme hästi fokusseeritud ühte piirkonda, milles on meeskonnal pikaajaline kogemus. Me pakume kõige paremat lahendust investorite jaoks – Luxemburgis registreeritud fonde, mille järelevalve toimub kohapeal, mis tähendab tõhusamat kontrolli. Kõik ülejäänu jääb meie tõestada," märkis ta.

"Mingi osa kontaktidest on meil kõigil olemas," vastas Mart Altvee küsimusele, kuidas nad värskelt turule tulnuna suudavad oma kliente veenda. "Eks me peame ajal jooksul näitama, kui õiged on investeeringud olnud või saavad olema. Ega siin kiiret valemit ei ole," sõnas ta. Teisest küljest on võimalik alustada mitte tipust, vaid madalamatelt tasemetelt, lisas Altvee.

"Oleme ka juba aktiivseid investoreid kaasanud ja seepärast päris nullist ei alusta. Me üritame pigem eeskujuks olla teistele, et raskel ajal ka midagi ette võtta," toonitas Aare Tammemäe.

"Hüppame juba ajast veidi ette," ei tahtnud Mart Altvee vastata, millist tootlust nad fondidele ootavad. "Tootespetsiifilisi teemasid võiks käsitleda siis, kui need on valmis. Muidu ongi olukord, kus räägime ja lubame," sõnas ta.

Redgate Capitali esimesed fondid tulevad turule järgmise aasta esimesel poolel.

Redgate Capitali taust:
* Põhiaktsionär Luxemburgis, kelleks on kaks Eestiga mitte seotud isikut.
* Partneriteks Veikko Maripuu ja Mart Altvee ning liitumas on Aare Tammemäe.
* Lisaks finantsinvestorid Ambient Sound Investment, Indrek Prants, Armin Kõomägi ja Sven Mansberg läbi oma ettevõtete.
* Pikaajaliselt soovitakse anda töötajatele võimalus saada osanikuks ja partneriks.
* Tegevusalad: varahaldus, alternatiivsed investeeringud, finantsnõustamine Venemaal, SRÜs ja Balti riikides.
* Kliendid eelkõige Lääne-Euroopast, Skandinaaviast, Balti riikidest, Poolast ja Venemaalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2008, 17:14
Otsi:

Ava täpsem otsing