Saarioinen investeerib Rapla toidutehasesse 220 miljonit

16. detsember 2008, 11:12

Täna saab nurgakivi Soome toidukontserni
Saarioinen Rapla lähistele rajatav uus toidutehas, mille rajamiseks kulub 220
miljonit krooni.

Vormitoite, eineid, salateid ja teisi valmistoite tootev tehas alustab tööd tuleva aasta sügisel ja hakkab tööd pakkuma ligikaudu sajale inimesele. Saarioinen Eesti OÜ juhatuse liikme Märt Vilbaumi kinnitusel saab ligi seitsme hektari suurusele krundile kerkivast tehasest Saarioineni kaasaegseim tootmisüksus.

"Uue tehase peamiseks eesmärgiks on suurendada tootmist ning pakkuda Baltimaade turul kvaliteetseimat valikut valmistoitu," märkis Vilbaum. Ta lisas, et tehas on ühtlasi Saarioineni esimene suurinvesteering väljaspool Soomet. Rapla uues tehases toodetavaid toidukaupu hakatakse turustama ka Põhjamaades.

Tehase pindala on 5000 m², selle kõrvale ehitatakse ka tuhanderuutmeetrine laokompleks. Uued tootmisliinid ning seadmed võimaldavad tehase tootmisvõimsust tulevikus suurendada. Aastaks 2014 planeerib ettevõte tõsta valmistoidu tootmismahu enam kui kolmekordseks.

Seni Meleco kaubamärgiga tooteid eelkõige Eesti turule valmistanud ASi Meleco tehas Tallinnas lõpetab uue Rapla tehase käikuandmisel tegevuse.

Meleco on 1995. aastal asutatud valmistoite tootev ettevõte, mis kuulub alates 2002. aastast Saarioinenile. Saarioinen on Soome erakapitalil põhinev toiduainetetööstuse kontsern, mis kuulub Soome juhtivate toidukäitlejate hulka ning on valmistoitude ja mitmete teistegi toidukaupade turuliider.

Saarioineni tegevus algas 1953. aastal. Ettevõttel on 2270 töötajat, käive ulatub ligi 350 miljoni euroni (5,5 mld kr).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2009, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing