16. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Redgate ootab enim Lääne-Euroopa kliente

Pikaajaliselt on eestlaste osakaal Redgate'i juhtivpartneri Mart Altvee sõnul suhteliselt väike. "Pigem näeme, et meie turg on Lääne-Euroopa," märkis ta. "See tuleb ka meie visioonist, et sooviksime olla värav Lääne-Euroopa ja Eesti vahel," lisas ta.

Ettevõtte juhtkonnaga peagi liituv Aare Tammemäe kinnitas, et Redgate'il on olemas nii finantsnõustamise kliendid kui ka investorid, kes on nõus fondidesse raha paigutama. Nad on pärit erinevatelt turgudelt, lisas ta.

"Näiteks finantsnõustamisega seotud kliendid on peamiselt Eestis tegutsevad ettevõtted. Huvi alternatiivsete fondide vastu on peamiselt Skandinaaviast," märkis Tammemäe.

Altvee kinnitusel ei pööranud varahaldusettevõtted turu tõusufaasis kvaliteedile eriti tähelepanu. "Meil on see võimalus, et saame kohe alustada kvaliteetselt," ütles ta. Nüüd aga võiks ka teistel olukord muutuma hakata, lisas Altvee.

Varahaldusfirma East Capital Explorer juht Gert Tiivas pole enda sõnul kuulnud ühestki alustavast ettevõttest, kes ütleb, et tahaks pakkuda halvemat teenust kui teised. "Muidu poleks mõtet praegu pingutama tulla, kui ei taha mingit väärtust lisada," ütles ta kergelt naerdes telefoni.

Vaatamata sellele, et praegu on huvitav aeg, mis pakub turule tulijale palju võimalusi, on Tiivase sõnul edukuse oluline test selles, kui palju suudetakse investorite raha kaasata. "Mõtteid võib kõigil palju olla, aga nende elluviimiseks on vaja raha," rõhutas ta.

"Kõige parem vastus on see, kui saame näidata fondide tootlusi," vastas Altvee küsimusele, miks peaks investeerima sama suunitlusega (Venemaa, SRÜ, Balti riigid - toim) fondi, mida pakuvad ka teised varahaldused. "Sinnamaani on kõik lubadus vanade kogemuste põhjal, aga me ei ootagi suurt, ülikerget kasvu," lisas ta.

"Et uus sõltumatu varahaldusfirma lubatakse taotlema Luxemburgi fondi, on suhteliselt tõsine pretsedent praeguses majandusolukorras, kus uusi fonde luuakse väga harva," jätkas Altvee. "Hüppame juba ajast veidi ette," ei tahtnud Altvee vastata, millist tootlust nad fondidele ootavad. "Tootespetsiifilisi teemasid võiks käsitleda siis, kui need on valmis. Muidu ongi olukord, kus ainult räägime ja lubame," sõnas ta.

Redgate Capitali esimesed fondid tulevad turule järgmise aasta esimesel poolel.

Autor: Virge Lahe

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt