Kommertspangad ei kavatse intressikärbet kundedele edasi anda

17. detsember 2008, 10:44

Sarnaselt USA keskpangale alandas täna
intressi ka Hongkongi keskpank. Hongkongis langetati baasintressi ühe
protsendipunkti võrra rekordmadalale 0,5 protsendile.

Samas otsustasid Hongkongi suuruselt esimene ja teine pank HSBC Holdings ja Standard Chartered mitte langetada intresse klientide jaoks.

HSBC jättis nn parimatele kundedele mõeldud laenuintressi nelja aasta madalamale tasemele viiele protsendile, seistes vastu keskpanga juhi Joseph Yami üleskutsele alandada laenukulusid. Standard Chartered jätab oma parimatelt kundelt võetava intressi 5,25 protsendile.

"Arvestades turusituatsiooni ei ole eriti ruumi intressi langetamiseks," ütles HSBC pressiesindaja. "Igasugune intressilangetamine vähendab intressimarginaali, mis on pankadele ebasoodne," lisas ta.

Hongkongi pangad on ennegi keskpangagapiike murdnud, kuna eelistavad säilitada kasumlikkust selle asemel, et majandusse lasta keskpanga intressilanguse mõju.

"Hongkongil kogeb niigi läbi ajaloo madalamad intresse," ütles Bank of China vanemökonomist Michael Dai Bloombergile. "Pankadel on ka krediidimured," lisas ta.


Kommertspangad ei kavatse intressikärbet kundedele edasi anda Kommertspangad ei kavatse intressikärbet kundedele edasi anda

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing