Eriteened tõid kodakondsuse ka kahele ettevõtjale

18. detsember 2008, 12:15

Valitsus andis täna eriteenete eest Eesti
kodakondsuse kolmele inimesele, kellest kaks on ettevõtjad.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ettepanekul sai eriliste teenete eest kodakondsuse OÜ BLRT Marketex tegevdirektor Fjodor Kvitš.

Kogu oma karjääri jooksul on suure tootmisettevõtte ja töökollektiivi juht Kvitš pühendunud Eesti tööstuse arengule kaasaaitamisele, seisab valitsuse pressibüroo teates. BLRT Marketex on kontserni BLRT Grupp tütarfirma, mille põhitegevuseks on metalltarindite valmistamine.

Fjodor Kvitšile eriliste teenete eest Eesti kodakondsuse andmist toetasid ka Tallinna Tehnikaülikool, tööandjate keskliit ja AS E-Profiil.

Kultuuriminister Laine Jänese ettepanekul sai kodakondsuse ka Igor Burlakov, kes 2001. aastast alates töötab Eesti-Tšehhi kaubandus- ja tööstuskoja presidendina. Burlakov on olnud aktiivne meedia- ja infotehnoloogiliste projektide edendaja, tema juhtimisel on käivitunud venekeelne internetiväljaanne veneportaal.ee. Lisaks muule on Burlakov asutanud spetsiaalse fondi "Avastades Eestit", mille raames on vene keeles avaldatud eesti kirjandust.

Kultuuriministri ettepanekul andis valitsus eriliste teenete eest kodakondsuse ka andekale kõrgushüppajale Tatjana Kivimäele, kes elab praegu Venemaal, ent on abielus Eesti kodanikuga.

Vastavalt kodakondsuse seadusele võib eriliste teenete eest anda Eesti kodakondsuse mitte rohkem kui kümnele isikule aastas. Tänavu polnud kodakondsust eriliste teenete eest antud veel ühelegi isikule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2008, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing