Pihl kapole: arvestage kaigastega kodarates

18. detsember 2008, 16:53

Kümme aastat kaitsepolitseiametit
(kapo) juhtinud, praegune siseminister Jüri Pihl kritiseeris tänasel
valitsuse pressikonverentsil teravalt kapo tööd, käskides endistel alluvatel
enda kvalifikatsiooni kergitada.

"Noh, eks nad olid võib-olla lohakad või ka naiivsed ja arvasid, et Tallinna linnas on neil toetus - kui kuritegevuse vastu võideldakse, neid mitte ei takistata, vaid abistatakse - olemas. Eks nad teevad nüüd sellest oma järeldused. Edaspidi peavad nad enda kvalifikatsiooni tõstma," märkis kapo endine peadirektor.

Tallinna linnavalitsus saatis esmaspäeval pressiteate, et 7. detsembri öösel käis linnavalitsuse hoones kaks kohvritega tundmatut. Mehed lasi sisse sel ööl valves olnud munitsipaalpolitsei töötaja.

Põhja ringkonnaprokuratuur teatas mõni tund hiljem, et hoones ei käinud mitte kurjategijad, vaid hoopis kaitsepolitseinikud. Siseluurajad käisid arvatavasti keskparteilase Ivo Parbuse kabinetis, et sealt salvestusseadmed kokku korjata. Praegu istub nimetatu pistisevõtmise kahtlusega vahi all.

Peaminister Andrus Ansip ei pidanud kapolaste turvalintidele jäämist märkimisväärseks draamaks. Kõige tähtsam on tema hinnangul ikkagi see, et pealtkuulamis-ja filmimisseadmete mahavõtmine jäi liigsete silmapaaride eest varjatuks.

"Oluline on ikka see, et täna on väidetavalt paljastatud korruptiivne tegu ja konkreetsed inimesed konkreetsete asitõenditega on ilmselt ka nendele lintidele jäänud. Sellest ei räägita, vaid räägitakse sellest, et kaks meest käisid kaameraid ära võtmas," märkis valitsusjuht.Pihl kapole: arvestage kaigastega kodarates

Jüri Pihl Jüri Pihl

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing