Anne Oja • 18. detsember 2008 kell 22:00

East Capital mures osaluse pärast Parexis

"Parexi omanikeringist põgenemise asemel sooviksime panka lisaraha investeerida," ütles East Capitali Balti esinduse juht Gert Tiivas.

Möödunud nädalavahetusel sai East Capital Läti valitsuselt range tähtajaga ettepaneku müüa Parexi aktsiad esmaspäevaks, 15. detsembriks. Põhjaliku kaalumise järel saatis East Capital pühapäeval, 14. detsembril vastvalitud Parex Banka juhile ja Läti rahandusministeeriumile omapoolse pakkumise.

"Vastupidiselt avalikkusele esitatud väidetele pole Läti valitsus täiendavalt astunud samme, et asuda läbirääkimistesse vähemusaktsionäridega," teatas East Capital.

Vastuseks küsimusele, kui palju East Capital saaks või sooviks Parexisse investeerida, ütles Tiivas: "Eks see oleneb kõik konkreetsetest tingimustest. Oleme väljendanud valmisolekut sinna täiendavalt raha investeerida. Me pole investorid, kes raskuste tekkides kohe põgeneks."

Samas tundub, et Läti valitsus ei taha aga väikeaktsionäridest ja nende õigustest midagi teada, haududes plaani kõik Parexi aktsiad sümboolse hinnaga üle võtta. Kes sellega ei nõustu, nende aktsiad natsionaliseeritakse.

"Oleme seni püüdnud viisakalt läbi rääkida nii panga juhtkonna, Läti valitsuse kui ka doonororganisatsioonide esindajatega. Loodame, et nad käituvad väikeaktsionäride suhtes ausalt," rääkis Tiivas. Kohtusse mineku plaani East Capitalil praegu pole. "Ma arvan, et kohtusse minekust on vara rääkida," sõnas ta.

aripaev.ee küsis Tiivaselt, kas East Capitalile on esitatud mingeid tõendeid, et Parexi aktsiate 100% omandamist nõuab Läti valitsuselt Euroopa Liit. "Me ei ole sellele mingit kinnitust saanud. Pigem oleme saanud vastupidist infot. Meil on infot, et nii doonororganisatsioonid kui ka Parexi tulevased võimalikud suuromanikud on huvitatud finantsinvestorite toest ja panusest," vastas ta.

East Capitali fondid omavad Parex Banka aktsiatest 4,2%, olles Läti suuruselt teise panga investorid 2003. aasta juunist.

Hetkel kuum