ÄP fototoimetus • 18. detsember 2008 kell 22:00

Lugeja arvab

Jaamu: Tallinn finantspealinnaksMeie ainus šanss: koondagem kogu oma ressurss, et ehitada tunnel Helsingisse.Maailma kümme suurimat panka siia! Mis nad siin peaksid peale hakkama?See on parem idee kui Euroopa Las Vegase idee. Mõtlesin, mis mind Londonist tagasi Eestisse elama tooks. Ja mõtlesin välja, et see peaks olema võimalus elada maailma keskuses nagu London.

Palgad kolivad taas ümbrikusse?Riik ahistab vaest ettevõtjat igasuguste suurenenud maksudega, paljudel ettevõtjatel tekib kihk hakata riigile vastu töötama.Teen ise ka haltuurat käest kätte raha eest ja ei kurda.Ettevõtete maksedistsipliin paranes ikka tänu sellele, et surve algas töötajate poolt. Töötajal oli tarvis laenu ja seda sai ikka ametliku palga baasilt.Mina olen tööandjana hädas olnud pigem sellega, et tööletulija soovib töötada mitteametlikult.Ümbrikupalga vastuvõtmine peaks olema kriminaalkorras karistatav.Enamik väikefirmasid kaob, sest nad ei suuda selliste kasumimarginaalidega opereerida, et kanda välja nii räiget maksukoormust.

Ametnikule antud kinkekaart viis pistiseskeeminiSee ei ole mingi uudis, et soovitud detailplaneeringu läbilükkamiseks kasutatakse unelmatereisimiseks arendajate poolt antud kinkekaarte.Ei läheks keegi kulu tegema, kui asjad mõistusepäraselt ametnike poolt laabuksid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum