18. detsember 2008 kell 22:00

SEB soovitab tööl käivatel pensionäridel raha fondi jätta

SEB Varahalduse juhi kohusetäitja Sven Kunsing soovitas töötaval pensionäril panna ühekordse maksena väljavõetud pension riigi tagatud deposiiti. "See pakub ka väga head tootlust," lisas ta.

"Kui seda raha ei ole kohe vaja ja käiakse tööl ning see ei ole oluline täiendav sissetulek, siis võiks pensioni saamist edasi lükata," soovitas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst. Tema sõnul on aga võimalik, et aktsiad jäävad üles-alla hüppama ja võib-olla ei ole paranemist järgmisel kahel aastal oodata.

Ka Kunsing usub, et aktsiate hinnad põrkavad veel mõnda aega. "Seega tasuks pensionäril oodata ja mitte tulla kohe jaanuaris ummisjalu raha välja võtma," soovitas ta. Esimese poolaasta võiks rahulikult vaadata, lisas ta.

SEB hakkab uuest aastast pakkuma ühekordseid väljamakseid ja fondipensioni, eeldatavalt 1. juunist alates saab hakata sõlmima ka pensionilepinguid.

ERGO Kindlustus on ainsa kindlustusseltsina teada andnud, et nad hakkavad pensionilepingu sõlmimist pakkuma 2. jaanuarist.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa sõnul on selts on seda suuliselt kinnitanud.

Autor: Virge Lahe

Hetkel kuum