Onu Sam troonib Forbes`i rikaste edetabelis

19. detsember 2008, 20:35

Rikaste fiktiivsete tegelaste TOP 15
tabelit ilmus sel aastal juhtima USA riigi ja majanduse võimsuse võrdkuju Onu
Sam, tema eelis igasugu filmi- ja koomiksikangelastest rikaste ees on võimalus
raha teenimiseks seda ise trükkida.

Täna avaldatud tabel näitas kokkuvõttes üldist trendi: ajad on rasked, isegi kui sa oled väljamõeldis. Tänavu piisas tabelisse jõudmiseks vaid 800 mln dollarisest varandusest, mullu oli see 1,3 mld dollarit.

Üle poole mullustest fiktiivrikkuritest on aastaga TOP 15st kadunud. 232 aastane Uncle Sam on aga seal uustulnuk. Kangelase esimene väärt investeering oli Ameerika Ühendriikide Rahapaja soetamine 1792.a. Sestsaadik saab ta raha ise valmistada ning tema varanduse väärtust hindas ajakiri "mõõdetamatu". Tal jagub ka triljonites raha kokku kukkunud ettevõtete väljaaitamiseks. Edetabel on järgmine:

1. Uncle Sam

2. Scrooge McDuck

3. Richie Rich

4. Gordon Gekko

5. Jabba The Hutt

6. Ebeneezer Scrooge

7. Tony Stark

8. Thurston Howell III

9. Bruce Wayne

10. Adrian Veidt

11. Jed Clampett

12. Artemis Fowl II

13. C. Montgomery Burns

14. Lara Croft

15. Mr. Monopoly.

Tänavusele teisele, mullusele liidrile, prääksuvale ärimogulile Scrooge McDuckile pole vaja kaasa tunda, tema vara kasvas 29,1 mld dollarile seoses kulla hinna tõusuga. Kolmas koht, "maailma rikkaim laps" Richie Rich kaotas raha seoses äpardunult ajastatud IT-investeeringutega, nüüd on tal vaid 12,3 mld dollarit ehk endisest 4 mld vähem. Siiski jätkab ta heategevusega, lastes nälgivate Kurdistani külade kohal lennukeilt alla heita hanemaksa toosikesi, samuti andes restoranis ettekandjaile miljonidollarisi jootrahasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 20:35
Otsi:

Ava täpsem otsing