EVEA valitsusele: istume maha ja räägime

Kertu Ruus 23. detsember 2008, 11:44

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate
Assotsiatsioon (EVEA) ootab valitsuselt, et too kutsuks kokku nõupidamise
ettevõtlusorganisatsioonidega, kus tutvustatakse valitsuse ideid riigi majanduse
stabiilsuse säilitamiseks.

EVEA saatis eile valitsusliikmetele ja Eesti Panga presidendile pöördumise, kus märkis, et ettevõtluses valitseva olukorra selgitamine ning vajalike meetmete väljatöötamine peab käima käsikäes ettevõtjate/ettevõtlusorganisatsioonidega, mitte kuskil kabinetivaikuses. "Juhul, kui valitsus on sellega juba tegelenud, tuleks väljatöötatud programm kiiresti avalikustada," seisis pöördumises.

EVEA tegevjuht Kersti Kraas ütles Äripäevale, et pöördumise aluseks oli eelkõige tõsiasi, et ettevõtjatel on tõsiseid probleeme pankadest laenu saamisega. Kraas täpsustas, et probleeme on ettevõtjail just lühiajaliste laenude refinantseerimisega ja käibekrediidi saamisega, mitte pikaajaliste laenude saamise või isiklike laenude teenindamisega. "Käibekrediidid on kinni pandud, lühiajaliste laenude ümbervaatamisel on raskendatud tingimusi ja nõutud lisatagatisi," rääkis Kraas. "See teeb niigi kehva olukorra veel raskemaks."

Kraas märkis, et pangad on välisomanduses äriettevõtted ja neid mõjutada ei saa, seevastu valitsuse käsutuses on kasvõi ajutisi abinõusid, mida ettevõtjate abistamisel kasutada. Kraas loobus siiski täpsustamast, millised oleksid EVEA konkreetsed ettepanekud nõupidamisel valitsusega.

Seni pole EVEA hinnangul valitsus saatnud välja ühtegi sõnumit selle kohta, et kavas on ettevõtjate organisatsioonidega majanduse olukorda arutada. "Me ootame maha istumist ja asjade selgeks rääkimist. Tahaksime oma valitse tuge," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. December 2008, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing