New Yorgi börs toob kauplemise peatamise künnised alla

02. jaanuar 2009, 10:31

New Yorgi börs (NYSE) teatas, et hakkab
punktide määra, pärast mida kauplemine peatakse, üle vaatama kord kvartalis ning
tõi kukkumise määrad, mil kauplemine peatatakse, madalamaks, kirjutab ajaleht
The Wall Street Journal.

Peatamise aluseks on Dow Jonesi tööstuskeskmise kukkumine punktides. Peatamise kestvus sõltub kukkumise suurusest ja kellaajast. Kukkumise ulatus, pärast mida kauplemine peatatakse vaadatakse ümber kord kvartalis.

Selle aasta esimeses kvartalis peatatakse järgnevatel juhtudel. Dow Jonesi tööstuskeskmine kukub 850 punkti (10%). Kui kukkumine toimub enne kahte, peatatakse kauplemine üheks tunniks, kui ajavahemikul kella kahest poole kolmeni, peatatakse kauplemine pooleks tunniks ning kui kukkumine toimub pärast kella poolt kolme, kauplemist ei peatata. (New Yorgi börs suletakse kell 4 kohaliku aja järgi).

Kui Dow Jonesi tööstuskeskmine kukub üle 1700 punkti (20%). Kui kukkumine toimub enne kella ühte, peatatakse kauplemine kaheks tunniks, kui kukkumine toimub ajavahemiku kella ühest kuni kaheni, peatatakse kauplemine üheks tunniks ning kui kukkumine toimub pärast kella kahte, kauplemine lõpetatakse.

Juhul kui kukkumine on üle 2600 punkti (30%), lõpetatakse kauplemine kogu päevaks olenemata sellest, mis kellaajal kauplemine toimub.

Varem olid peatamise künnised vastavalt 1100, 2200 ning 3350 punkti.

New Yorgi börsil toimub kauplemine kella 9.30 kuni 16.00 kohaliku aja järgi (16.30 kuni 23.00 Eesti aja järgi).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2009, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing