Estonia piletitulu 26 mln krooni

03. jaanuar 2009, 12:50

Rahvusooper teenis lõppenud aastal
rekordilise piletitulu, mis oli kokku 26 miljonit krooni.

2008. aastal müüs Rahvusooper Estonia etendustele ja kontsertidele pileteid kokku 37 protsenti enam kui aasta varem, seisis pressiteates. Kokku anti aasta jooksul 387 etendust ja kontserti, mida vaatas ligi 140 000 külastajat.

Peadirektor Paul Himma sõnul on see hea tulemus. „Vaatamata riigitoetuse vähendamisele on estoonlased aasta otsa tublit tööd teinud ning on leitud võimalusi varem kavandatust rohkem etendusi ja kontserte anda. Lisaks numbritele kinnitab publiku armastust Estonia teatri vastu Emori aprillikuise uuringu kõrge hinnang ja see on meile väga oluline, nagu ka laialdane positiivne kajastus rahvusvahelises ajakirjanduses,“ ütles Himma.

Rahvusooperi loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer, kes praegu Moskva Suures Teatris „Pähklipureja“ etendusi juhatab, tunneb 2008. aastal saavutatust suurt rõõmu. „Oktoobris jõudis lavale järjekordne eesti ooper, Mari Vihmandi "Armastuse valem", mille lavastas Liis Kolle. Detsembris aga Piret Ripsi/Leelo Tungla minimuusikal „Imelaps“. Eriliseks tähiseks teatri kunstilises arengus oli Wagneri ooperi „Tristan ja Isolde“ jõudmine eesti lavale ja mul on kokkuvõttes väga hea meel Rahvusooperi solistide võimsa panuse üle kõikides etendustes - eelmise aasta esinemised ja paljud autasud kõnelevad tõelisest küpsusest,” rääkis Arvo Volmer. „Lisaks tõid meile edu ja tunnustust ooperite kontsertettekanded, mis on nagu eesti ooperidki, Estoniale edukaks kaubamärgiks kujunenud. Üle pika aja jõudis lavale uus lasteballett - Gyula Harangozo „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“. Märgilisena jääb meelde ka, et esimese eesti ooperina jõudis Erkki-Sven Tüüri „Wallenberg“ DVD-le.“

2008. aasta populaarsemad etendused olid ooperitest „Rigoletto“ ja „Tosca“, ballettidest „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ ning „Luikede järv“ ja muusikal „Minu veetlev leedi“.

2009. aastat alustab Rahvusooper 6. jaanuaril muusikaliga „Minu veetlev leedi” suures saalis ja kontserdiga „Aastaajad” Ooper-Kvarteti esituses Talveaias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2009, 12:50
Otsi:

Ava täpsem otsing