Uus politseijuht: Pärnus olukord tegelikult nii hull pole

03. jaanuar 2009, 19:06

Pärnu politseid uuest aastast juhtima
asunud Mehis Mets ei pea meedia poolt Pärnule antud peksupealinna tiitlit
õiglaseks hinnanguks linna turvalisusele, sest olukord tegelikult nii hull
pole.

Tegelikkuses olukord Pärnus Metsa sõnul nii hull pole, kui see välja paistab või sellest räägitakse, vahendasid ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Mina pean seda pigem rahva poolseks usalduseks, et inimesed julgevad politseisse pöörduda ja nii palju neid kannatanuid on meie poole pöördunud,» selgitas Mets.

Samas tuleb Metsa sõnul avaliku korra raskete rikkumistega siiski tõsiselt võidelda.

Mets on välja trükkinud eelkäija, nüüd Lääne politsei korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse vanemkomissarina töötava Sander Peremehe koostatud ettekande, kus on uuritud, kes, miks, kus ja kellelt Pärnus peksa saab ja kas meedia andis suvepealinnale peksupealinna tiitli õiglaselt.

«Võib välja tuua sellise huvitava fakti, et peksa saab kõige tõenäolisemalt kella kolme paiku öösel ööklubi ees tänaval, mis tähendab, et ka ööklubid tuleb meil kaasata sellesse ja sellega siis tagada kodanike turvalisus,» kommenteeris Mets. «Politsei siin üksinda ei saa kõigega hakkama, siin peab ilmselgelt omavalitsused kaasama.»

Avalikus kohas liikudes on kõige suurem võimalus mõnda kaklusesse või tülli sattuda Pärnus või Valgas, selgus novembris Postimehe tellitud kuritegevuse analüüsist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2009, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing