Maksuamet lõpetas uue arvestussüsteemi käivitamise

05. jaanuar 2009, 12:55

Tänasest saab taas kasutada enamikku Maksu-
ja tolliameti infosüsteemidest, teatas amet. Andmete ülekandmise tõttu uude
arvestussüsteemi olid e-rakendused kaks nädalat suletud.

Tänasest käivitunud uus arvestussüsteem pakub maksumaksjale maksukohustuste ja nende täitmise kohta senisest tunduvalt detailsemat infot ning muudab maksuarvestuse arusaadavamaks.

“Uus maksutulude arvestussüsteem teeb maksude tasumise kliendile hõlpsamaks, kuna mitme pangaülekande asemel tuleb nüüd teha üks. Samuti on klientidel e-maksuameti kaudu detailsem ja ülevaatlikum ligipääs nende maksukohustusi puudutavale infole,” kommenteeris MTA peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov.

Igal maksumaksjal on nüüd üks ettemaksukonto. Kontole raha kandmise aeg on isiku enda otsustada, kohustuse kontolt maha arvestamine toimub automaatselt kohustuse tähtaja saabudes. Ettemaksukontole tehakse pangaülekanne vaid ühe personaalse viitenumbriga. Muudatusi on ka intressiarvestuse ja intressinõuete kajastamises.

Uus on ka pankrotis oleva isiku nõuete ja kohustuste kajastamise loogika, süsteemis on eristatud pankroti väljakuulutamisele eelneva ning järgneva perioodi nõuded ja kohustused.

Arvestussüsteemi leiab maksumaksja e-maksuameti/e-tollis rubriigis “Nõuded ja kohustused”. Muudatustest on võimalik põhjalikumalt lugeda MTA kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. January 2009, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing