Starmani omanikud said raha asemel uue osaluse

05. jaanuar 2009, 16:14

Starmani tegevjuht Peeter Kern ja ettevõtte
nõukogu liige Indrek Kuivallik võõrandasid oma ettevõtete aktsiad Starmani uue
suuromaniku osalusteks.

Starmani asutajad Peeter Kern ning Indrek Kuivallik on võõrandanud kõik ettevõtte aktsiad praegusele suuromanikule Baltic Moontech Investments Holdingule.

„Tegu oli tehnilise sammuga börsilt ära minekuks. Ei saa seda täpset numbrit öelda. Aga printsiibilt midagi sisuliselt muutunud ei ole, idee on sama,“ vastas Kern aripaev.ee küsimusele, kas eestlaste osalused jäävad Baltic Moontechiks samaks või mitte. Oktoobris pärast osade Starmani aktsiate müüki kuulus Baltic Moontechile 71,7%, Indrek Kuivallikule 10,3% ja Peeter Kernile 15,9% Starmanist. Enne seda kuulus kahele eestlasele ca 33% Starmanist. Praegu näitab väärtpaberite keskregister, et Baltic Moontechis on 33% Eesti investorite ja ülejäänud välisinvestorite käes. Kern ei kommenteerinud, kas sügisel müüdud aktsiad läksid samuti uue osaluse jaoks või mitte.

Starman läheb börsilt peagi ära

Kerni sõnul oli see üks viimaseid samme Starmanil börsilt lahkumiseks. „Meie jaoks pole vahet, sisuliselt oleme läinud juba börsilt. Vabalt kaubeldavate aktsiate kogus on 1,5% peal. Vormistamine on aga erinevatel põhjustel rohkem aega võtnud. Arvan, et börsilt äraminemiseks ei ole praegu üldiselt hea aeg. Aktsiate hinnad on all. Kellel see asi on alles plaanis, ei ole see väga tubli moment. Me saime selle õnneks tehtud aasta tagasi,“ kommenteeris Kern börsilt lahkumist. Peagi teeb Starman avalduse börsilt lahkumise kohta.

Kogu osalus, mida Kern omas läbi holdingufirma Starmanis, vahetus ümber osaluseks Baltic Moontechis. Mingeid rahalisi vahendeid ühelt ega teiselt poolt ei liikunud. 5,75 eurot oli Starmani aktsia hind, kuid selle eest tasuti Moontechi aktsiatega, selgitas ettevõtja.

Kern ei osanud öelda, kas allesjäänud aktsionäridelt ostetakse aktsiad samuti välja hinnaga 5,75 eurot. „Ma ei taha spekuleerida selle üle. Kindlasti lähtume reeglitest, mis näevad börsilt väljumise kohta. Täpsemalt ei ütleks praegu midagi,“ märkis ta.

Starmani juht praegu juhtkonnas muutusi ette ei näe. „Kes seda oskab ennustada, praegu olen omal kohal edasi, ma ei näe põhjust lahkumiseks,“ ütles Kern kinnitades, et tahab jätkata samal kohal.

Kern uuteks investeeringuteks tehingust raha välja ei võtnud. „Vastandina üldisele loogikale, et ära hoia kõiki mune ühes korvis, on minul selline loogika, et hea kindel tunne on, kui sa saad ise oma raha kasvatada ja toimetada temaga. See annab sellise tunde, et kui midagi on halvasti, on see vähemalt oma viga ja kui hästi, oled jälle tublit tööd teinud. Mina hoian enam-vähem kõiki oma sääste Starmanis,“ ütles mees.

Kern: Starman on safe h aven

Kerni sõnul on Starmani tulevik hetkel muretu. „Starman on safe haven (ingl. keeles kindel sadam - toimet.) , koos ülejäänud telekomiettevõtetega ja mõne toiduettevõttega. Seda tüüpi kraami nagu toit ja telekom läheb ka raskel ajal vaja. Meil läheb ikka väga stabiilselt,“ lausus ettevõtja.

Starman teatas täna börsile, et Indrek Kuivalliku OÜ Polaris Invest on võõrandanud 311 255 Starmani aktsiat Starmani põhiaktsionärile, Baltic Moontech Investments Holding ASile. Ülekanne toimus 23. detsembril 2008. a. Samuti on OÜ Polaris Invest vahetanud kõik ülejäänud temale kuuluvad 1 121 040 Starmani aktsiat osaluse vastu Baltic Moontech Investments Holding ASis. Vastavad ülekanded toimusid 29. detsembril 2008. a. Peeter Kerni OÜ Com Holding on vahetanud kõik temale kuuluvad 2 070 000 aktsiat osaluse vastu Baltic Moontech Investments Holdingis. Vastavad ülekanded toimusid 29. detsembril 2008. a.

Baltic Moontech Investments Holding AS sai nende tehingute tulemusel kokku 3 502 295 Starmani lihtaktsiat ja pärast tehingute täitmist omab 98,5472% AS Starman aktsiatest. Baltic Moontech Investments Holding on Bancroft Private Equity LLP juhitud finantsinvestorite konsortsiumi kontrolli all. Nimetatud finantsinvestorite konsortsiumisse kuuluvad peale Bancroft II, LP, GE Capital Equity Holdings Inc. ja Askembla Growth Fund.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2009, 15:14
Otsi:

Ava täpsem otsing