Starmani omanikud said aktsiate eest raha asemel uue osaluse

Silvia Kruusmaa 06. jaanuar 2009, 00:00

Starmani asutajad Peeter Kern ning Indrek Kuivallik on võõrandanud kõik ettevõtte aktsiad praegusele suuromanikule Baltic Moontech Investments Holdingule.

"Tegu oli tehnilise sammuga börsilt äraminekuks. Ei saa seda täpset numbrit öelda. Aga midagi sisuliselt muutunud ei ole, idee on sama," vastas Kern küsimusele, kas eestlaste osalused jäävad Baltic Moontechis samaks või mitte.

Kerni sõnul oli see Starmanil üks viimaseid samme börsilt lahkumiseks. "Sisuliselt oleme juba börsilt läinud. Vabalt kaubeldavate aktsiate kogus on 1,5 protsendi peal," lisas ta.

Kerni sõnul pole börsilt äraminemiseks praegu üldiselt hea aeg, sest aktsiate hinnad on all. "Me saime selle õnneks tehtud aasta tagasi," lisas ta. Peagi teeb Starman börsilt lahkumise avalduse.

Kogu osalus, mida Kern omas valdusfirma kaudu Starmanis, vahetus ümber osaluseks Baltic Moontechis. Mingit raha ühelt ega teiselt poolt ei liikunud. 5,75 eurot oli Starmani aktsia hind, kuid selle eest tasuti Moontechi aktsiatega, selgitas ettevõtja.

Kern ei osanud öelda, kas allesjäänud aktsionäridelt ostetakse aktsiad samuti välja hinnaga 5,75 eurot. "Ma ei taha spekuleerida selle üle," märkis ta.

Starmani juht praegu juhtkonnas muutusi ette ei näe. "Kes seda oskab ennustada, praegu olen omal kohal edasi, ma ei näe põhjust lahkumiseks," ütles Kern.

Kerni sõnul on Starmani tulevik praegu muretu. "Starman on kindel sadam koos ülejäänud telekomiettevõtetega ja mõne toiduettevõttega. Seda tüüpi kraami nagu toit ja telekom läheb ka raskel ajal vaja," lausus ettevõtja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing