Uudised

ÄP 07. jaanuar 2009, 00:00

Eile algasid Nõmme turul vanade paviljonide ja hoonete lammutustööd.

Vanast turust jäävad alles vaid muinsuskaitse all olev ajalooline turuhoone ning mõni turu tagaservas olev kiosk.

Renoveeritud Nõmme turg avatakse külastajatele hiljemalt mai keskpaigas.

"6. jaanuaril kell 14 langes vana Nõmme turu administratiivhoone, mis kujundlikult tähistab endise turuajastu lõppu ning uue algust," sõnas Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra. Vakra sõnul kestavad lammutustööd ligikaudu kaks nädalat. "Pärast lammutustöid alustatakse vee-,

kanalisatsiooni-, ja elektrisüsteemide rajamisega ning seejärel uute turuhoonete ehitamisega. Turuplatsi keskele ehitatakse paiksed sisemüügikioskid ning parklapoolsesse serva teisaldatavad välimüügiletid."

Nõmme turu renoveerimiseks on linn näinud 2009. aasta eelarvesse ette 20 miljonit krooni.

Eelmise aasta jooksul kehtestasid Tallinna linnavalitsus ja linnavolikogu vähem detailplaneeringuid kui paaril varasemal aastal. Mullu algatas linnavalitsus 117 ja võttis vastu 92 detailplaneeringut, kehtestati kokku 99 detailplaneeringut.

"Eelnenud kahe aastaga võrreldes algatati, võeti vastu ja kehtestati detailplaneeringuid pisut vähem, ent kinnisvaraarendusbuumi raugemist arvestades on see igati ootuspärane," tõdes abilinnapea Taavi Aas.

Detailplaneeringute kehtestamise tippaasta oli 2006, mil kehtestati 126 planeeringut. 2007. aasta näitas juba tõsist langustrendi: algatati 129, võeti vastu 119 ja kehtestati 103 detailplaneeringut. 2005. aasta vastavad näitajad olid 72, 114 ja 92 detailplaneeringut.

Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoones avatakse 9. jaanuaril Eesti muinsuskaitse ümarlaua ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööna valminud Eesti arhitektuuripärandit ja muinsuskaitset tutvustav näitus "Ultima memoria. Eestimaa lagunenud ja hävinenud mälestised".

Teadaolevate andmete põhjal on halvas või avariilises seisundis 1156 Eestis olevat mälestist ehk koguni 26,3% kõigist arhitektuurimälestistest. Näituse eesmärk on juhtida tähelepanu probleemidele seoses arhitektuuripärandiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing