Guy Ritchie uus tulemine

Rivo Sarapik 09. jaanuar 2009, 00:00

Lavastaja Guy Ritchie'ga kangastub silme ette briti krimikomöödia musta huumori, keerukate süþeekäikude ja põnevate karakteritega. "Rocknrollaga" pakub lavastaja seda taas.

Aastaid on mees peidus olnud, et nüüd taas oma kohta nõuda. Tõsi, lavastaja ja stsenaristina on ta vahepealgi mitme teosega ("Revolver" ja "Kaldale uhutud") maha saanud, ent need on tema seniste hitt-tööde "Hunnik pappi ja suitsev kaheraudne" ja "Teemandirööv" seatud lati alt hõlpsasti läbi lipanud. Mehe uusim lavastajatöö on aga parema treeningu läbinud ja annab fännidele, mida nood ootavad.

Tõsi, ühelt poolt pole selline käekirja takerdumine võib-olla just parim valik, sest kaua sa ikka sarnast raamatut loed või filmi vaatad. Teisalt jälle, kui see mehel niivõrd hästi välja tuleb, siis miks mitte seda kasutada.

Pikalt sama teema peal liugu lasta tal siiski ilmselt ei õnnestu, ent tagasitulekuks passib film küll - ülearu meeldejääv meelelahutus ei ole, kuid piletiraha tagasi küsima ka ei pane.

Niisiis pakub "Rocknrolla" seda, mida "Teemandirööv" üheksa aastat tagasi. On kriminaalne maailm (vana ja uue kooli ning metsikud pätid), terav ja must huumor, filosoofia ja samuti "filosoofia", naljakad nimed (Üks-Kaks, Tank, Küpsis jne), kiire montaaþ, puhas nauding avakaadrite näol, kõrvu paitav muusikavalik ning vimkaga lõpp.

Tegevus keerleb sel korral kinnisvaraäri ümber. Sündmusteahela lükkab käima Vene päritolu miljardär, kes tahab Londonis jalgu maha saada ning peab seetõttu kohalikule mafioosole kukrut kergendama.

Tehing aga ei jää salajaseks ning kes saab esimesena jaole, selle omaks võib saada 14 miljonit eurot.

Huvilisi sellele summale mõistagi jätkub, seda nii Londoni allilma kogenud kui ka veel uute sulide seas, asjaga on veel seotud katuseteenuse eest maksva miljardäri enda lähikondlased. Vahendeid rahajagamisel ei valita ja inimelusid ei loeta.

Näitlejatest pakub nauditavaima esinemise hoopis suure egoga vana kooli maffiaboss Tom Wilkinson, kelle nõudmised on küll suured, ent labased või ülepingutatud. Hästi see loomulikult ei lõppe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing