Tšehhi vokaalansambli piirideta muusika Eesti linnades

Signe Sillasoo 09. jaanuar 2009, 00:00

Üheksaliikmeline vokaalansambel Gentlemen Singers loodi 2003. aastal Tšehhi poistekoori Bon Pueri lõpetanutest ja kasvandikest. Tänu oma kammerlikule iseloomule ja mitmekülgsele repertuaarile on ansamblist saanud unikaalne ja väga nõutud kooslus Tšehhi muusikamaastikul. Tuntust on nad kogunud ka mitmel pool mujal maailmas.

Praeguseks on ansambel jõudnud anda üle 200 kontserdi, sealhulgas on nad esinenud Saksamaal, Hispaanias, Hollandis, Belgias, Luksemburgis, Ameerikas ja mujal. Regulaarselt osaletakse erinevatel festivalidel, mitmetes muusikaprogrammides raadios ja televisioonis.

Gentlemen Singers on välja andnud ka kolm kogumikku: "Canto Ergo Sum" (2004), "The Gentlemen Singers LIVE" (2005) ja "In Europan Natus Est" (2008). Muusikat jagub kogumikel renessansiaegsetest viisidest kuni rahvuslikel teemadel pajatavate lauludeni välja.

Vokaalansambel esineb peamiselt a cappella lauludega. Oma kõlalt võiks teda võrrelda kodumaise Noorkuu või Suurbritannias 1982. aastal kokku tulnud The Flying Picketsiga, kes on samuti Eestit väisanud. Gentlemen Singersi lauljad eksperimenteerivad hea meelega erinevate stiilidega, mistõttu võib nende repertuaarist leida teoseid alates gregooriuse koraalist ja renessansi polüfooniast kuni rahvalaulude ja 20. sajandi suurte vokaalteosteni välja.

Gentlemen Singersi kontserdil "Piiridete muusika" Eesti erinevais paigus esitatakse Euroopa muusikat, mille hulgas ka üks Veljo Tormise lugu. Samuti saab kuulda rahvuslikke lugusid, spirituaale ja tänapäevaseid populaarseid lugusid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing