Varem tagasi makstud tarbimislaenudelt kaob trahvinõue

Katre Pilvinski 09. jaanuar 2009, 00:00

Tarbijakrediidilepingute direktiivi rakendamine 12. maiks 2010. aastal on kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks kohustuslik.

Justiitsministeeriumi avalike suhete talituse esindaja Diana Kõmmus ütles, et ministeerium on selle tähtajaga arvestanud. "Ministeerium saadab tarbijakrediidi direktiivi ülevõtmiseks vajaliku võlaõigusseaduse muutmise seaduse eelnõu kooskõlastusringile 2009. aasta lõpuks," lisas Kõmmus.

Majandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Gea Otsa vastas küsimusele, millised tarbijakrediidilepingud kuuluvad direktiivi kohaldamisalasse, et üheselt on raske vastata. "Direktiiv määratleb terve rea krediidilepinguid, millele direktiiv ei kohaldu," lisas ta.

"Näiteks ei kohaldata direktiivi krediidilepingute suhtes, mille krediidi kogusumma on väiksem kui 200 eurot ehk 3120 Eesti krooni või suurem kui 75 000 eurot ehk 1 170 000 Eesti krooni, samuti lepingute suhtes, mis on tagatud hüpoteegiga või muu võrreldava tagatisega; rendi- või liisingulepingute suhtes, mis ei sisalda lepingu objekti väljaostmise kohustust, arvelduskrediidi vormis krediidilepingute suhtes, mille puhul krediit tuleb tagastada ühe kuu jooksul, samuti seadusjärgsete õppelaenude ja krediidilepingute suhtes, mis on tagatud panditud esemega jne," loetles Otsa.

"Direktiivi preambula punkti 10 kohaselt on aga liikmesriikidel õigus siseriiklikus õigusaktis laiendada direktiivi sätted ka reguleerimisalast välja jäävatele krediidilepingutele," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing