Parts: Padari laenuhädaliste päästeidee pole tõsine

09. jaanuar 2009, 15:47

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Partsi (IRL) sõnul pole sotsdemist rahandusminister Ivari Padari idee raskustes
laenajate riiklikust päästmisest tõsiseltvõetav.

Lähinädalatel kavatseb rahandusminister Ivari Padar kohtuda kõigi Eesti suuremate pankade juhtidega ning arutada kodu turvalisuse tagamise meetmeid, saada ülevaadet probleemidest eluasemelaenude teenindamisega ning hinnata koos pankade võimalusi toetada kohandumist kinnisvaraturul ning kogu majanduse toimimise tagamiseks.

Probleemide süvenemisel eluasemelaenudega peab riik inimestele appi tulema, toetama jõukohaste lahenduste leidmist ning tagama kodu turvalisuse, leidis Padar. "Lisaks sellele arutame lähiajal valitsusliidus riigi poolseid meetmeid kodulaenu intressipuhkuse pakkumiseks läbi Kredexi," lisas Padar.

Kredexi kaudu juurutatavatest leevendusmeetmetest rääkis siiski ka Parts. "Võimalik, et tulevad mingid Kredexi meetmed, näiteks laenuga raskustesse sattunud lastega peredele või peredele, kelle makseraskused on ajutised, kuna üks pereliige on töö kaotanud," rääkis Parts. "Pangad aga omi kehvi laenuportfelle valitsuse kaela määrida ei saa. See ei lähe läbi!"

Eesti Panga andmetel oli 2008.aasta novembri lõpuks eraisikutele antud eluasemelaenude jääk 97.3 miljardit krooni. Eluasemelaen on ca 150 000 leibkonnal ja eluasemelaenude tasumisega oli raskusi möödunud aasta lõpus ligi 4% laenuvõtjal.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2009, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing