Kaitseministeerium hangib Tartus kaitsekolledžile kortermaja

Silvia Kruusmaa 12. jaanuar 2009, 00:00

Tegemist on esimese puhtakujulise riigi ja erasektori ühisprojektiga kaitseministeeriumis ja laiemalt ka Eesti keskvõimu tasandil.

Projekti juht Kalle Kukk märkis, et riigihanke väljakuulutamisel kõiki tingimusi täpselt ei määratleta. "Sel juhul on võimalus, et hankes osaleja pakub välja midagi sellist, mille peale me ise ei tulnudki," selgitas ta.

Ministeeriumi infrastruktuuriosakonna peaspetsialisti Margus Saha sõnul on võimalik, et renditakse välja mõni olemasolev hoone Tartus. "See arendaja oleks õnne sees, kellel oleks meie tingimustele vastav maja juba valmis ehitatud," nentis ametnik.

Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink märkis, et Tartus neile tingimustele vastavaid maju vaevalt on. "Kuid arvan, et kindlasti on mitu eri staadiumis arendust ja nende omanikku, kes oleksid hankest huvitatud," lisas ta.

Kuigi ametnikud hinda ei öelnud, on Kuke koostatud majutusprojekti eesmärkides märgitud ka võimalik summa. Eelmise aasta keskel koostatud dokument pakub välja 20aastase lepingu maksumuseks 143,5 miljonit krooni 6protsendise diskontomäära juures. See tähendab siis umbes 7 miljonit krooni aastas.

Vink võimalikku hinda ei kommenteerinud. "Selleks peaks nägema hanke täpseid tingimusi. Näiteks juba rendiperioodi erinev pikkus mõjutab oluliselt kogu matemaatikat," nentis ta.

Vingi sõnul on sellise projekti jaoks praegu olukord igati soodne, kui tellija teab, mida ta tahab saada, ja on lahendatud vajalikud üksikasjad (garantiid, kriteeriumid, finantseerimised jne).

Põhjuseks, miks varem pole selliseid projekte tehtud, on Saha sõnul teatav barjäär. Näiteks Tallinna puhul tekkisid ajakirjanduses spekulatsioonid, et koolide hooldamise lepingud olid seotud linnal võimul oleva parteiga. "Kumab läbi foon, et raha antakse tagasi partei sponsoritele," märkis Sahk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing