Avaron alustas uue investeerimisfondiga

12. jaanuar 2009, 11:49

Fondihaldusfirma Avaron avas investoritele
märkimiseks uue paindliku investeerimisfondi Avaroni Privaatportfell, mis võib
investeerida erinevatesse varaklassidesse.

Uus fond täiendab ettevõtte teatel nende senist aktsiafondide-keskset tooteportfelli. Avaroni juhtivpartner Kristel Kivinurm-Priisalm ütles, et uus fond võimaldab nii suurtel kui väiksematel klientidel osa saada investeerimisstrateegiast, mida seni on pakutud peamiselt portfellihalduse teenuse raames.

Investeerimisfondi formaadis on võimalik investeeringuid teha efektiivsemalt, sest klient saab hajutatud portfelli madalamate kuludega. Samuti võimaldab fondi suurem maht kasutada strateegiaid, mida üksikute klientide portfellides nende väiksuse tõttu poleks võimalik rakendada.

Investeerimisfond Avaroni Privaatportfell erineb Avaroni senistest aktsiafondidest selle poolest, et uus fond võib investeerida erinevatesse varaklassidesse, mille osakaalud fondis võivad aja jooksul muutuda vastavalt Avaroni fondijuhtide nägemusele ja valitsevale turuolukorrale.

Näiteks võib mõnel ajahetkel olla fondi vara investeeritud olulises osas aktsiatesse, teistes turutingimustes aga eelkõige võlakohustustesse ja hoiustesse. Selline paindlikkus annab eeldatavalt fondijuhtidele paremad võimalused kõrgema absoluuttootluse saavutamiseks pikaajaliselt läbi erinevate majandustsüklite, lisas Kivinurm-Priisalm.

Alustamisel on Privaatportfelli fondi suuruseks 17 miljonit krooni, mille investeerisid Avaroni partnerid ja senised kliendid. Fond on nomineeritud eurodes ning fondiosaku nimiväärtus on kümme eurot. Investorid saavad fondiosakuid osta igal pangapäeval ning müüa kord kvartalis.

Avaron on Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnale keskendunud varahaldusettevõte, mis alustas tegevust 2007. aasta alguses. Avaroni halduses olevate varade maht moodustab 413 miljonit krooni. Avaroni meeskond on 11-liikmeline, ettevõtte omanikeks on töötajad. Avaronil on finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba investeerimisfondide ja -portfellide valitsemiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. January 2009, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing