Detsembris kasvas krediit- ja vähenes deebetkaartide kasutus

Katre Pilvinski 13. jaanuar 2009, 00:00

Pankade Kaardikeskuse juhi Raivo Tinni sõnul oli kahe viimase aasta detsembri võrdluses Pankade Kaardikeskusel 2007. aastal rohkem tehinguid kui 2008. aasta. Langus tehingute arvus oli 2,5% ja tehingute summas 10%, lisas ta.

Tinn märkis, et kuna Swedbankil on oma kaardikeskus, siis kaardikeskus Swedbanki tehinguid ei tea. Pankade Kaardikeskus näeb ligikaudu 2/3 tehingutest, lisas ta.

Tehingute arvu ja summade vähenemist kommenteerides ütles Tinn, et see on poolik tõde, sest kui Swedbanki turuosa suureneb, siis Pankade Kaardikeskuse tehingute maht väheneb, see pole sõltuvuses puhtalt majanduslangusest.

Igal aastal paisub detsembris tehingute summa oluliselt, kuid eelmisel aastal jäi tõus väiksemaks, lisas Tinn.

"Keskmine deebetkaarditehing Eestis on 250 krooni kandis, detsembris see natuke kasvas. Tehingu suurus on jäänud samaks, kasv seisab," märkis ta.

Pankade Kaardikeskuse tulemusi mõjutas tema sõnul ka see, et Kaubamaja ja Selver vahetasid panka ja pole enam kaardikeskuse küljes.

Swedbanki pangakaartide osakonna juhi Kersti Loo sõnul kasvas neil eelmise aasta detsembris nii tehingute arv kui ka maht, neist viimane küll vähem. Keskmine Swedbanki deebetkaardi ostutehing Eestis oli eelmise aasta detsembrikuus 270 krooni, mis on pisut väiksem kui aasta varem. Siis oli see summa 300 krooni," rääkis Loo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing