Lääne-Viru ärimehe kõrtsidel maksuvõlad

Väinu Rozental 13. jaanuar 2009, 00:00

"Eriti talvekuudel on raske, sest kliente ei jätku," kommenteeris Kusma.

Tema kinnitusel teevad Viitna ja Altja kõrts aastakäibe kolme-nelja suvekuuga ning talvel vegeteerivad. "Langus talvel on märgatav, kuid aasta kokkuvõttes oleme alati plussis," rääkis Kusma. "Meil on maksuametiga kokkulepe, et talvel venitame maksmisega ja suveks saame kindlasti võlad kaelast ära," lisas ta.

Lasteasutusi ja ettevõtteid toitlustava Virumaa Suurköögi maksuvõlga kommenteerides tõi Kusma peapõhjuseks toiduainete järsu hinnatõusu. "Me ei saanud oma klientidele kokkuleppehindu aasta keskel tõsta," põhjendas Kusma.

Kusma sõnul on Virumaa Suurköök oma võlga kogu aeg vähendanud. "See võlasumma on tegelikult samas suurusjärgus, kui palju firma iga kuu makse maksab ehk tegu on ühe kuu summa hilinemisega," täpsustas Kusma.

Kusma on ka Tallinnas Raekoja platsil mullu märtsis avatud Eesti restorani Kaerajaan ning Rakveres aprillis uksed avanud Aqua veekeskuse üks osanikest. Kusma möönis, et ka Tallinna kesklinnas mängib hooajalisus suurt rolli, kuid lisas, et äsja lõppenud detsembrikuu oli Kaerajaanile jälle vägagi hea.

Valgas Voorimehe pubi pidav Toivo Leetus ütles, et ots otsaga kokku tulekuks peavad nad koos firma teise omanikuga ise kliente teenindama.

"Kui meil käivet oleks, ega ma siis, ausalt, enam ise klientidele viina kallata küll ei tahaks," rääkis OÜ Valga Voorimees juhataja Leetus.

Leetuse sõnul on nad kõigest hoolimata suutnud majandada nii, et maksuvõlga pole. "Tean, et mõnel Valga toitlustusasutusel on võlad kaelas," lisas Leetus.

OÜ Jäneda Mõis turundus- ja müügijuhi Aini Sildvee kinnitusel ei teinud nemad suuri plaane ei eelmiseks aastaks ega tee ka tänavuseks.

"Meil läks mullune aasta ootuspäraselt," ütles Sildvee. "Nägime majanduslangust ette ja roosilisi plaane ei maalinud," kinnitas ta. Ta ennustab, et läbimüük jääb tänavu 2006. aasta tasemele.

Sildvee andmeil on oluliselt vähenenud suurte gruppide osakaal. "Kui varem oli seminarigruppides keskmiselt 35-42 inimest, siis nüüd peab seminari 20-25 inimest," võrdles Sildvee.

Kuigi asutused peavad pidusid vähem, on erapidude arv Jänedal Musta Täku Tallis Sildvee sõnul suurenenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing