Hans H. Luik: vägivalla monopol olgu riigi käes!

13. jaanuar 2009, 17:12

Meediaärimees Hans H. Luik on pettunud, et tema ämma, kolleegi Tiit Maidre ja fotograaf Val Rajasaare ründamise tõttu läheb vangi ainult Marek Võrk (36) kui lihtlabane kuriteo täideviija.

"Nagu pronksiöö puhul, nii ka siin jäävad tegelikud tellijad karistuseta. Loodan, et ajutiselt. Eesti Vabariigis peab vägivalla monopol olema riigi käes. Ja kui keegi poolearuline arvab, et läheb ja tellib teise inimese lähedaste kodude hävitamise, et nii õnnestub ehk endal kuidagiviisi rikastuda, siis 21. sajandi Eestit peaks taoline inimene küll trellide tagant vaatama," ütles Luik portaalile Delfi kohtuotsust kommenteerides.

Esialgu pidas keskkriminaalpolitsei mullu jaanuaris koos Marek Võrguga (endise nimega Tuvike) Luige lähedaste ründamise kahtlusega kinni ka Assar Pauluse, Imre Araka, Rünno Kristjuhani, Rünno Linki ja Jaak Tuuksami.

Võrgu kaitsja, vandeadvokaat Sven Sillari sõnul pole Marek Võrk "mingi mõrvar". "Ma olen ikka mõnda mõrvarit näinud, aga ta ei ole mõrvar," rõhutas Sillar rahvusringhäälingu uudistele. Advokaadi sõnul esitatakse kohtuotsusele kindlasti apellatsioonikaebus.

Täna mõistis Harju maakohus Marek Võrgule suurettevõtja Hans H. Luige lähedaste ja fotograaf Rajasaare kodude süütamise eest – kvalifitseeritud kui kolm tapmiskatset – kokku üheksa-aastase vanglakaristuse.

Karistusaja hulka arvestatakse Võrgule 2005. aastal Jõgeva maakohtu otsusega mõistetud karistuse ärakandmata osa ehk üks aasta vangistust. Võrku karistati toona avaliku korra raske rikkumise eest. Karistuse kandmise alguseks loetakse retsidivisti vahistamise päev ehk 24. jaanuar 2008.

Lisaks mõisteti Võrgult tsiviilhagide katteks välja kokku 70 416 krooni. Ka peab ta maksma riigituludesse ekspertiisitasu kokku 78 765 krooni ja sundraha 10 875 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2013, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing