Luige ründaja üheksaks aastaks vangi

13. jaanuar 2009, 14:13

Harju maakohus mõistis
meediamogul Hans H. Luige lähedaste ja fotograaf Val Rajasaare aknasse
öösel süütepudeli visanud Marek Võrgu (36) üheksaks aastaks kinnisesse
vanglasse.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus süüdistas Võrku kolmes tapmiskatses ja nõudis talle kümne aasta pikkust vangistust. Kohus, kaalunud kõiki tõendeid ja argumente, karistas staažikat kriminaali siiski pisut leebemalt.

Võrk ostis tunamullu 26. novembril Kristiine keskuse Prisma peremarketist kuus klaaspudelit, täitis need bensiiniga ja sulges pudelisuud riidest tropiHans H Luikga.

Kaks tapva sisuga pudelit viskas ta 27. novembri öösel loetud minutid enne kella kahte fotograaf Rajasaare Muraste korteri aknasse.

Pool tundi hiljem virutas Võrk kaks süütepudelit ka Hans H. Luige ämma eramu aknasse ning veel 45 minutit hiljem lendasid kaks pudelit ka Luige nõuniku ja Luigega seotud kinnisvarafirma Laferme tegevjuhi Tiit Maidre Lasnamäe korteri aknasse. Nii Luige ämma kui Maidre kodus lahvatasid leegid ning Hans H Luiktulekahju pidid kustatama päästjad. Maidre sai rünnakus nii tõsiseid põletushaavu, et pidi päevi haiglas veetma.

Rajasaar oli süütu ohver, rünnata taheti hoopis Rajasaare maja lähedal asuvat Laferme nõukogu liikme Peeter Põlluveere kodu.

Karistusaja hulka arvestatakse Võrgule 2005. aastal Jõgeva maakohtu mõistetud karistuse ärakandmata osa ehk üks aasta vangistust ja karistuse kandmise alguseks loetakse vahistamise päeva ehk 24. jaanuarit 2007.

Lisaks mõisteti Võrgult tsiviilhagide katteks välja kokku 70 416 krooni. Ka peab Võrk maksma riigituludesse ekspertiisitasu kokku 78 765 krooni ning sundraha 10 875 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2009, 16:42
Otsi:

Ava täpsem otsing