Põlva Lihatööstus pani uksed kinni

Väinu Rozental 14. jaanuar 2009, 00:00

Uuest aastast on suletud ka Põlva Lihatööstuse kõik 12 müügipunkti Lõuna-Eestis. Kolm kuud varem, oktoobri algul likvideeris Põlva Lihatööstuse emafirma AS Todas oma Võrumaal Viitinas asunud 2500pealise seafarmi.

"Kuna söödakulu moodustas meie sigalas kuni 70 protsenti, andis seakasvatus meile suurt miinust ning me otsustasime lõpetada seakasvatuse," rääkis Todase tegevjuht Spartak Akopzanjan.

Akopzanjani sõnul lootsid nad eelmisel aastal ka oluliselt suurendada lihatoodete tootmist. Nimelt pääses Põlva Lihatööstuse toodang Maxima ja Selveri ketti. "Paraku müügikäive hoopis langes," kurtis Akopzanjan. "Turg tahab odavamat kraami, aga meie tehnoloogia ei võimalda odavat vorsti toota. Meie toodangust moodustas 80 protsenti sinkide osakaal, aga kallimad singid ei lähe tarbijale praegu hästi peale," sõnas ta.

Akopzanjani kinnitusel otsivad nad praegu oma hoonetele ja seadmetele ostjat.

Maksu- ja tolliameti andmeil ulatub Todase maksuvõlg 0,9 miljoni kroonini.

Majandussurutist on tunda, aga see pole tappev, ütles OÜ Otepää Lihatööstus Edgar juht Maie Niit. "Eks inimene söö ikka, nii majanduse tõusu kui ka languse ajal," lisas ta.

Viljandimaal Saarepeedil tegutseva Oskar LT tegevjuhi Aldo Pariku kinnitusel on nad toodangu mahu kasvu nimel investeerinud hoonetesse ja seadmetesse kahe viimase aasta jooksul 15 miljonit krooni.

"Kui sind suurtes kettides pole, siis sind pole ka olemas," sõnas Parik. "Meie oleme esindatud kõikides suurtes kettides. Ketikauplused müüvad 80 protsenti meie kaubast."

Kuigi Põlvamaal tegutsev AS Arke Lihatööstus on viimastel aastatel stabiilselt toodangut kasvatanud, tunnevad firma juhi sõnul nad siiski majandussurutist. "Tarbijad eelistavad osta odavamat kaupa," seletas Arke Lihatööstuse juhatuse esimees Andres Trumm. "Ja kauplusteketid tahavad lepingute sõlmimisel kaupa mõne protsendi võrra odavamalt saada," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing