Kruuda loodab ajakirjade sulgemisest kokku hoida 3,5 mln krooni kuus

14. jaanuar 2009, 19:31

Veel detsembris Lõuna-Eesti ajalehe Tartu
Ekspressi ja raadiojaama Sun FM omandanud Kalev Meedia peatab järgmisest
nädalast ajakirjade väljaandmise, millest loodab igas kuus kokku hoida 3,5 mln
krooni.

„Juhtkond ikka otsib võimalusi tegevuse jätkamiseks, aga praegune majandusolukord on selline, et investeeringuteks raha pole võimalik kusagilt saada ja juhina peab tegema otsuseid,“ vahendas uudisteportaal kalev.ee Kalev Meedia tegevjuhi Alar Pingi sõnu. Tema sõnul ei tule otsus ootamatusena. Kummalisel kombel aga kinnitas Pink koos Kalevi suuromaniku Oliver Kruudaga veel teisipäeval BNS-le, et ajakirju sulgemine ei ähvarda.

10 ajakirja kinni
Käesolev nädal jääb viimaseks ASi Kalev tütarettevõtte Kalev Meedia välja antavatele ajakirjadele „Just“, „Ärielu“, „Sporditäht“, „Basket“, „Moto“, „Avenüü“, „Avenüü Professional“, „Praktiline Arvutikasutaja“, „Muumi“ ning „Muumi Mõistatuste- ja Värviraamat“. Pingi sõnul jätkab senisel kursil telekanal Kalev Sport, samuti kalev.ee, detsembris omandatud Tartu Ekspress ja Sun FM. Ettevõte loodab ajakirjade sulgemisega hoida kokku 3,5 miljonit krooni kuus.
Ehkki osaliselt antakse seni ajakirjade palgal olnud töötajatele võimalus jätkata uudisteportaalis või telekanalis, toob ajakirjade sulgemine endaga kaasa sajakonna töötaja koondamise. Ajakirjade tellijatele makstakse raha tagasi.

Investeeringute asemel kärped
Veel novembris ütles Kalevi suuromanik Oliver Kruuda, et meediasse investeerimine on üks ettevõtte juhtkonna 2009. aasta suurimaid väljakutseid. „Juhtkonna asi on see, et finantseerida ära järgmise aasta investeeringud, millest valdav osa on meedia,“ märkis ta ja lisas, et Kalev Meedia eesmärgiks on teenindada ka neid, kes muidu vähem meediaruumi saavad. „Teeme oma väikest meediakest nii hästi või halvasti, kui me seda oskame, aga meie suund on see, et tahame olla positiivne ja edasiaitav. Ühiskonda aitav,“ rääkis Kruuda toona.

Võlad kaelas
Lisaks jooksvale kahjumile on Kalev Meedial ka mitmeid võlgnevusi. Näiteks on maksuvõlg kasvanud juba 2,7 miljoni kroonini. Oktoobris oli see veel 1,7 miljonit.
Kalev Meedial on raskusi ka Tallinna kesklinnas Tornimäe Ärikeskuses üüritud rendipinna eest tasumisega. Ärikeskuse omanikfirma EKE Invest juhataja Rein Tiik selgitas Äripäevale, et maksedistsipliiniga tekkisid probleemid juba sügisel. Praegu on üüriraha võlgu ühe kuu eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 13:38
Otsi:

Ava täpsem otsing