Lembit Kaljuvee: Ansip, miks te Maripuud piinate?

14. jaanuar 2009, 14:33

Riigikogu liikme Lembit Kaljuvee sõnul on
talle arusaamatu, miks peaminister Andrus Ansip piinab sotsiaalminister Maret
Maripuud ega vabasta teda ametist.

"Miks te teda piinate? Laske ta vabaks ja ta teeb teie parteis edasi head tööd. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Laske ta lahti," soovitas Kaljuvee täna riigikogus peaminister Ansipile.

Peaministri sõnul on aga minister Maripuu igati pädev. "Ta saab hakkama probleemide lahendamisega ja uute tekkivate ärahoidmisega. Ma kujutan ette, et mõni poliitik naudiks seda, kui kuskil tekib kaos, mina nende hulka ei kuulu," märkis Ansip.

Kui Kaljuvee sõnul on Maripuul puudu motivatsioonist ja juhtimisoskustest, siis peaministri sõnul see nii pole. "Kindlasti ei tule arvata seda, et üks minister alustab reformidega seetõttu, et elu on igav. Need reformid on vajalikud," kinnitas Ansip.

E-tervisega tegelemine ei tule peaministri sõnul sellest, et sotsiaalministril pole midagi muud targemat teha. "Selleks, et probleemidele leida lahendus, oli sotsiaalministeerium sunnitud nende reformidega alustama. Kui karistada kõiki neid, kes tahavad midagi paremaks muuta, võib saavutada olukorra, kus keegi reforme ette võtta ei julge," märkis Ansip.

Keskerakond teatas täna, et alustas sotsiaalministri umbusaldamiseks allkirjade kogumist.

Andrus Ansip ja Maret Maripuu Andrus Ansip ja Maret Maripuu

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 09:58
Otsi:

Ava täpsem otsing