Ettevõtjad hurjutavad Eesti Panka liiga suure töötajate arvu pärast

Kadrin Karner 15. jaanuar 2009, 00:00

Eesti Panga ülalpidamine tema praegusel kujul on sulaselge raiskamine, ütles Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito.

"Praeguses olukorras on mõttetu pidada üleval nn rahandusministeeriumi analüüsiosakonna jätku," märkis Leito. Küsimus on selles, kas prognoose peaks tegema 240 inimest, küsis Leito retooriliselt. "Minu meelest teeb suur töötajate arv Eesti Pangas kahju, sest väga head spetsialistid teevad tööd, mis SKPd juurde ei too," selgitas Leito. Pealegi on nende ülalpidamine koormav. Eesti Pangani ei ole kokkutõmbamine veel jõudnud, nentis ta.

Eesti Panga 240 töötajat on ilmselgelt liiga suur arv, väitis ka ettevõtja Olari Taal.

Ta lisas, et kui Eestil oli mitu aastat superinflatsioon, ei võtnud meie keskpank mitte midagi ette. "Nii palju inimesi ja sisuliselt mitte midagi ei tehtud," märkis Taal. Tema arvates piisaks Eesti Pangal sadakonnast töötajast. See tähendab, et umbes 140 töötajat on üle.

Eesti Panga nõukogu liige Mart Opman oli veendunud, et tööd jagub kõigile 240 inimesele. "Tegemist on optimaalse arvuga," ütles Opmann.

Opmanni sõnul on Eesti Panga nõukogu mitu korda keskpanga juhtkonnaga töötajate arvu üle aru pidanud ja vaadanud funktsioone, mis Eesti Pangal on nii Eestis kui ka väljaspool. Kui pank tegutseks vaid Eesti asjadega, võiks ehk mõned funktsioonid teistele asutustele üle anda, leidis ta. "Teisest küljest elu näitab, et valitsuse prognoosid on poliitilise alatooniga, kuid keskpanga omad seda ei ole. Viimased prognoosid on seda selgesti näidanud," märkis Opmann.

Endine hansapankur Indrek Neivelt Eesti Panga töötajate arvu vajalikkust eile kommenteerida ei soovinud. 2006. aastal tunnistas Neivelt Ärilehele, et Eesti Pank ei üritagi majandust juhtida ja on praegusel kujul mõttetu.

Eelmise aasta lõpus teatas Eesti Pank, et nende palgakulu jääb 2009. aasta eelarve järgi mullusele tasemele, mis oli 124 miljonit krooni. Ka ei muutu ametikohtade arv.

Äripäev arvutas palgakulust ja keskmisest töötajate arvust lähtudes Eesti Panga keskmiseks brutopalgaks 32 846 krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing