Maksuamet: ettevõtlusega mittetegelejad kustutagu end registrist

15. jaanuar 2009, 10:17

Ettevõtlusega mitte tegelevad
käibemaksukohustuslased peaksid esitama maksuhaldurile avalduse enda
registrist kustutamiseks, teatas maksu- ja tolliamet.

Eesmärgiga korrastada käibemaksukohustuslaste registrit väljastas maksuhaldur sel nädalal 265 e-teadet ja 1890 märgukirja käibemaksukohustuslastele, kes pole kajastanud 2008. aasta käibedeklaratsioonidel käivet ning on esitanud deklaratsiooni nullidega.

"Maksuhaldur ootab, et e-teate ning märgukirja saanud käibemaksukohustuslased vaataksid ise oma ettevõtluse olemasolu üle ning juhul kui ettevõtlustegevust ei toimu, esitaksid maksuhaldurile avalduse enda registrist kustutamiseks," ütles maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.

Tema sõnul saab esimese tagasiside põhjal öelda, et ligi pooled ühendust võtnud isikutest on teavitanud maksuhaldurit registrist kustutamise avalduse esitamisest.

Kui ettevõtlust ei toimu ning isik enda registrist kustutamist ei taotle, võib maksuhaldur alustada maksu- ja tolliameti teatel maksukohustuslase ettevõtluse kontrolliga.

Maksuamet: ettevõtlusega mittetegelejad kustutagu end registrist Maksuamet: ettevõtlusega mittetegelejad kustutagu end registrist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2009, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing