Skype'i investor eraisikuna pankrotis

15. jaanuar 2009, 16:51

Üks Skype investoritest ja tasuta Taani
ajalehe Nyhedsaviseni endine omanik Morten Lund on hiigelsuurtes võlgades
peale tasuta ajalehe kollapsi. Teisipäeval kuulutas Taani õigusbüroo
välja Lundi kui eraisiku pankroti.

Lund otsustas mullu septembris Nyhedsaviseni kinni panna, kuna jõudis arusaamale, et 2008. aasata jaanuaris tehtud investeering ei hakka iial kasumit teenima.

Isiklikud laenugarantiid on põhjuseks, et peale tasuta ajalehe Nyhedsaviseni kollapsi on IT-investor Morten Lund hiiglasuurtes võlgades, kirjutas Taani ajaleht Jyllands-Posten.

Teisipäeval kuulutas Taani õigusbüroo Danders More välja Morten Lundi kui eraisiku pankroti, kuna ta võlgneb ligi 20 võlausaldajale enam kui 120 miljonit Taani krooni (ca 250 mln Eesti krooni).

Võlausaldajate hulgas on Taani pangad Danske Bank ja Forst¿dernes Bank, Islandi ettevõte Baugur Group, mis alustas ajalehe Nyhedsavisen väljaandmist 2006. aasta oktoobris ning Islandi pangad Straumur ja Glitnir, kellele Lund võlgneb kokku 85 mln Taani krooni (ca 177 miljonit Eesti krooni).

Lisaks nõuab üks Skype'i-miljardäri Janus Friisi ettevõte Morten Lundilt 10-11 mln Taani krooni (ca 20-22 mln Eesti krooni).

Endise ajalehe Nyhedsavisen juhtkonna liikmed Svenn Dam ja Morten Nissen Nielsen nõudsid, et Lund kuulutaks välja eraisiku pankroti. Nende sõnul on Lundi võlgnevus neile 10 ja 15 mln Taani krooni (20 ja 30 mln Eesti krooni) vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2009, 16:51
Otsi:

Ava täpsem otsing