Järgmisel nädalal alustab Talvejazz

Mari Hiiemäe 16. jaanuar 2009, 00:00

Jazzkaare korraldaja Anne Ermi sõnul on Talvejazz hüppelauaks järgnevate festivalide juurde ning aitab džässihuvilisel publikul meelepäraselt oma vaba aega sisustada enne džässikuuks nimetatud aprilli, kui Eesti džässielu muutub õige vilkaks ja kontsertide sagedus tiheneb kordades. Jazzkaare põhifestival toimub tänavu 17.-26. aprillini.

Seniks aga aitab meelt lahutada Talvejazz, mis pakub mitmeid kontserte erinevate džässi alla sobituvate stiilidega. "Seal on igast stiilist midagi, rokist kuni maailmamuusikani," tutvustas Erm programmi.

Otsa Talvejazzi kontserdiseeriale teeb lahti Saksamaa trio Klima Kalima, kes esitleb Eestis oma viimase plaadi "Chasing Yellow" materjali. Trio muusika on meloodiline ning küllaltki optimistliku kõlaga. Trio meloodiapilliks on kitarr, mistõttu on ansambli muusika tämbrilt üsnagi mahe.

Bändi juhtfiguur on Soome juurtega Kalle Kalima - aktiivne muusik, kes on aastaid paralleelselt erinevates ansamblites tegutsenud. Trio muusika aluseks on Kalima kompositsioonid, milles omakorda on suur osakaal Kalima mängitavatel humoorikatel kitarrikäikudel.

Samuti kitarril baseeruvat muusikat tegev Endel Rivers Kvartett on ansambel, mille viis Talvejazzi kontserti tõotavad eriliselt huvitavaid elamusi. Bändi juht on eestlane Endel Rivers (varasem Jõgi), keda kohalik publik tõenäoliselt veel rokkansamblite Proov 583 ja GGG aegadest mäletab. 1990. aastatest alates elab Rivers Austraalias, kus ta teenib leiba nii kitarristi kui ka muusikaprodutsendina.

Muljetavaldavat mängu võib loota Riversi kvarteti löökpillimängijalt Grant Collinsilt, kes on kuulus nii kontsertidel kasutatavate löökpillielementide rohkuse kui ka löökpillide imepärase käsitsemisoskuse poolest.

"Soolokontsertidel on tal korraga laval 80osaline komplekt. Kvartetiga esinedes tal neid trumme küll nii palju kaasas pole, kuid osav on see mees ikkagi," teadustas Anne Erm.

Lisaks nimetatutele annavad oma osa ansambli töösse Malaisiast pärit nooruke pianist Leanne Lai ning kodumaiste basskitarristide eliiti kuuluv Raul Vaigla.

Veebruaris tutvustab Talvejazz eestlastele kahte toredat projekti. Esimene neist on suuresti Eesti muusikutest koosnev Baltic Project, mis esitab Kumu auditooriumis džässimeister Duke Ellingtoni loomingut. Projekti vokaalsolist on lauljatar Kaire Vilgats.

Kaks kontserti annab veebruaris multikultuurse ning eksootilise taustaga Sawadu, kelle rikkalik ja veidi äraspidine instrumentaalmuusika võiks meeldida kuulajale, kes naudib tavapäratuid lähenemisi. Sawadu segab sundimatult kokku džässi ja maailmamuusikat ning jätab ansambli muusikalised kompositsioonid osaliselt avatuks ka hetkeloomingule.

Märtsis esineb Talvejazzi raames Helin-Mari Arder, kes laulab oma kvinteti saatel Kustas Kikerpuu kauneid laule. Thomas Shiffling Trio toob aga kuulajateni portsu virgutavat Saksa džässrokki.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing