Eesti meremehed vabanesid pärast kahte kuud Somaalia piraatide küüsist

16. jaanuar 2009, 11:25

Täna varahommikul vabastasid piraadid
Taani firmale Clipper Group kuuluva aluse MV CEC Future ja laevameeskonna, mille
13 liikmest viis on Eesti elanikud.

Välisminister Urmas Paeti sõnul teavitas laevafirma Clipper Group täna varahommikul Somaalia piraatide poolt kaaperdatud Eestist pärit meremeestega mehitatud laeva vabastamisest. "Laevafirma andmeil on meeskonnaliikmed terved ning tunnevad end hästi. On suur rõõm ja kergendus teatada sellest meremeeste peredele," ütles ta.

Paet märkis, et võitlus piraatluse vastu on rahvusvahelises koostöös oluline. "Sellele kaasa aitamiseks on Euroopa Liidu poolt 2008. aasta detsembris alustatud sõjaline operatsioon piraatluse vastaseks võitluseks Somaalia rannikul oluline edasiminek nagu ka ÜRO Julgeolekunõukogu otsus, mis lubab rahvusvahelisel kogukonnal piraatide vastu võidelda nii Somaalia vetes kui maismaal," sõnas välisminister.

Vajadusel on Eesti välisministeerium valmis aitama Eestist pärit meremeestel koju jõuda. Eesti suursaatkond Kopenhaagenis on olnud laevafirmaga ühenduses ja jälginud arenguid kaaperdatud laevapere vabastamisoperatsioonis.

7. novembril 2008 sattus Somaalia ranniku lähistel piraatide kätte Bahama lipu all seilanud Taani firmale Clipper Group kuuluva aluse MV CEC Future laevameeskond, mille 13 liikmest viis on Eesti elanikest meremehed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing