Kruuda kaebab tõenäoliselt kohtuotsuse edasi

16. jaanuar 2009, 17:39

Finantsinspektsiooni ja Kalevi ning Rubla
vahelises vaidluses kahe viimase esindaja Leon Glikman ütles, et tõenäoliselt
esitavad nad ringkonnakohtu lahendile kassatsioonikaebuse.

"Põhimõtteline küsimus seisneb selles, kas haldusorgan võib äriühingult nõuda praktiliselt piiramatut hulka teavet printsiibil "kuna meil tekkis kahtlus, siis andke meile üle kõik ja me vaatame, mida kahtlast me sealt leiame"," põhjendas Glikman.

Finantsinspektsioon nõuab kohtus õigust saada ASidelt Kalev ja Rubla infot Kalevi aktsiatega tehtud tehingute uurimiseks, kahtlustades seal siseinfo kasutamist. Vaidlus puudutab perioodi, mil Oliver Kruuda oli müümas oma osalusi Kalevis ja Rublas Indrek Rahumaa juhitavale Alta Capitalile.

Leon Glikman viitas võimalusele minna kaasusega välja ka Riigikohtusse. Tema sõnul on Riigikohus varemgi oma lahendites toonitanud Euroopa Liidu õiguse alustalaks olevat proportsionaalsuse põhimõtet, mis peaks välistama mittevajaliku tasuta koormise panemise äriühingule.

"AS Kalev palus teabenõude täpsustamist, millele järgnes sanktsiooniähvardus. Samuti keeldus finantsinspektsioon ASi Kalev poolt pakutud kompromisslahendusest, mille kohaselt poolte esindajad kohtuvad ja määratlevad asjassepuutuvate dokumentide hulga, kattes vajadusel kinni olulisemad ärisaladused," rääkis Glikman.

Riigikohus on tema sõnul korduvalt toonitanud, et hea haldus ja poolte koostööpõhimõte on põhiseaduslikud printsiibid. "Arvan laiemas plaanis, et praeguses majandusolukorras ei peaks avalik võim end ettevõtjatele vastandama, mõistlikum ja odavam variant oleks halduskoostöö," lisas Glikman.

Kuigi kohtuasja perspektiivi on alati raske prognoosida, on kaebuseks piisav alus tema sõnul olemas. "Riigikohtu lahend aitaks kindlasti luua õigusselgust, mis oleks minu arvates ka ettevõtluskeskkonna parandamise huvides. Küsimus ei seisne mitte tõendite hindamises, vaid õigusliku tõlgenduse andmises," selgitas Glikman.

13. jaanuaril jättis Tallinna ringkonnakohus 20. juunil 2008 tehtud Tallinna halduskohtu otsuse muutmata, andes sellega finantsinspektsioonile õiguse nõuda Oliver Kruuda ASidelt Kalev ja Rubla dokumente Kalevi aktsiatega võimaliku siseteabe alusel tehtud tehingute kontrollimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 20:37
Otsi:

Ava täpsem otsing