Atonen: valitsus läheneb eelarveaugule valest otsast

18. jaanuar 2009, 16:55

Endise majandusministri Meelis Atoneni
hinnangul läheneb valitsus eelarveprobleemidele valest otsast arutades laenu
saamise võimaluste üle, kui tulipunktis peaksid olema hoopis aastaid edasi
lükatud kärped.

„Laenu antakse alati, küsimus on, mis protsendiga. Ma pean ausalt ütlema, et ma ei oska öelda, mis protsendiga Eesti laenu saaks, aga minu meelest tegutseb Eesti valitsus valesti, kui nad selle protsendi üle arutavad. Arutama peaks hoopis kulude kärpimist,“ ütles Atonen, kes ei ole rahul, et seda ebameeldivat tööd on järjest ja järjest edasi lükatud.

„Taavi Veskimäge ja mind peetakse mingiteks pidalitõbisteks, kelle sõnu ei tohi uskuda, aga on ju räägitud juba tükk aega, et asi on miljardites üle paisutatud,“ rääkis Atonen.

Endine majandusminister avaldas juba aasta tagasi arvamust, et rahandusminister Ivari Padar ei tohiks olla sellel kohal, kus ta praegu on. Samal seisukohal on Atonen ka praegu.

Tema hinnangul on riik laenuteema juurde jõudnud oma vastutustundetu tegutsemise tõttu. „Tegelikult oleks tulnud juba ammu kulusid kärpida ja inimestele ausalt öelda, et riigisektori palkasid ja pensione tõsta ei saa, pole midagi teha,“ ütles Atonen ja lisas, et kui riik oleks selle julguse ja vastutuse õigel ajal võtnud, oleks probleemid praegu palju väiksemad ning ehk poleks siis pidanud eelmise aasta kulutuste katmiseks ka reservide kallale minema. See kõik oleks Atoneni sõnul oleks see kõik riigile täna palju vabamad käed andnud.

„Aga sõideti rongiga uljalt edasi olukorras, kus oli näha, et raudtee on maha võetud,“ nentis Atonen.
Tema sõnul on täna kõige tähtsam teema see, et mitte märtsis ei tule kärpida, vaid kohe täna. „Ja kui veel ajas tagasi minna, oleks tulnud juba 2008. aasta eelarve hoopis teistsugune teha,“ lisas Atonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing